HYRJELAJMEEdi Rama: Pas 27 vjetësh, në maj përfundon rruga turistike për në...

Edi Rama: Pas 27 vjetësh, në maj përfundon rruga turistike për në Velipojë

Në sezonin e ri turistik, turistët do të kenë lehtësi më të mëdha sa i përket udhëtimit, sidomos ata që kanë destinacion Velipojën.

Vetë kryeministri Edi Rama ka bërë të ditur për nisjen e punëve në rregullimin e kësaj rruge, nëpërmjet një statusi në facebook.

“Mirëmëngjes dhe me lajmin e mirë se, pas 27 vjetësh, përfundon në maj rruga turistike për në Velipojë, një nga destinacionet më të populluara të bregdetit, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama në FB./KultPlus.com

 

TE TJERA

spot_img