Lajm fantastik: Medalja e bronzit në Botëror i takon Erkand Qerimajt

Një lajm i shkëlqyer sapo ka mbërritur pak minuta më parë.

Nëse deri para pak kohës, vendi i katërt që Erkand Qerimaj zuri në njërin stil në Kampionatin Botëror që u zhvillua në Amerikë,

tashmë peshëngritësi shkodran në fakt nuk është më i katërti por i treti dhe për rrjedhojë, do të marrë medaljen e bronzit ngaqë sportisti që zuri këtë vend në këtë eveniment,

ka dalë me doping. Prandaj kjo medalje do t’i shkojë tashmë sportistit shqiptar.

“Lajm i mirë për Shqipërinë. Fitova Medaljen e bronxit në Botëror. Unë dola në vend 4 në Botëror, por vendi 3 u kap me doping. Tani marr Medaljen e Bronxit”-

shkruan ai në profilin e tij në facebook. Në këtë mënyrë, Qerimaj i dhuron vetes por edhe Shqipërisë një tjetër medalje dhe kjo është një arritje e madhe për të.

© shkodrasport.com

GJYKATA E APELIT MBYLL DYERT NË SHKODËR, TË GJITHË NË TIRANË!

Gjykata e Apelit në Shkodër do të ketë me 31 janar ditën e fundit të funksionimit. Siç është bërë e ditur me herët, sipas...

“Po e kruan shumë kaq po të them, ki kujdes”, për çfarë debatuan Amosi dhe Armaldo?!

Pas përfundimit të lojës së djeshme anonime, ku çdo banor kishte të drejtë të bënte 15 pyetje në fshehtësi, në shtëpi pati shumë debate...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Prej disa ditësh pa dalë në publik, Rama: Kujdes me flamën gripale, se e hoqa vetë

Kryeministri, Edi Rama, e ka nisur javën duke publikuar...

Xhensilën e njoh dhe si…”, Monika Kryemadhi ka një koment për këngëtaren dhe Bes Kallakun

Monika Kryemadhi ishte një nga të ftuarat e drejtueses...

Olta dhe Tea αkuzοjnë prοduksionin: Luizin e mbajnë me hatër, ka mik në Top Channel

Olta Gixhari dhe deri-diku Tea Trifoni, në një komunikim...

Olta: “Pse vesh rroba fallcο, janë si karton.” Luizi: “S’jam i pasur moj zemër”

Aktorja Olta Gixhari ka lëshuar perlën e radhës, pasi...