Ditmir Bushati zgjidhet politikani i vitit në Shkodër (foto + video)

Në një sondazh të zhvilluar online nga agjensia e spektakleve “Buna 1”, Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati, është vlerësuar nga votuesit me 40 % të votave si politikani i vitit.

Në garën ku morën pjesë 48 mijë shqiptare, drejtuesi politik i këtij qarku për Partinë Socialiste është vlerësuar si politikani më i mirë.

Përpos Bushatit në garë ishte dhe zëvëndëskryeministrja Senida Mesi dhe dy deputetët e djathtë, Romeo Gurakuqi dhe Izmira Ulqinaku.

Ky sondazh ka qëndruar i hapur për 1 muaj e gjysëm. Ndarja e cmimeve është bërë në një aktivitet të organizuar në teatrin Migjeni në Shkodër.

 

“Benet Beci është i paparë”/ Luizi i rrëfen Kiarës si e ndihmoi deputeti në momentin e vështirë

Kryefjala e Big Brother, këngëtari Luiz Ejlli i cili shpesh thotë që është i djathtë, ka dhënë vlerësime maksimale për kandidatin e PS për...

Mungojnë fushat sportive publike, Herion Faslija: T’i biem rreth e përqark për të kërkuar një fushë sportive

Nje nder problemet e shumta ne qytetin e Shkodres qe prek sidomos femijet dhe te rinjte qe kane pasion sportin, eshte mungesa e kendeve...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME