Ademi – Klosit: Mos beni show por tregoni fondet per mjedisin

Mbjellja e fidanëve ne Malin e Taraboshit u mbyll me duartrokitje dhe fotografi por ruajtja e tyre nga zjarret perplas ne deklarata Ministrin e Mjedisit Blendi Klosi dhe Kryetaren e Bashkise Shkoder Voltana Ademi.

Ministri Klosi tha se pyjet jane ne administrim te Bashkise Shkoder. e nga ana tjeter kryetarja Voltana Ademi tha se Mali i Taraboshit eshte zone e mbrojtur dhe mbrohet nga ADZM ndaj kerkoi vemendje konstante dhe jo aksione nje ditore dhe show.

Ademi kerkoi qe ministria te tregohet e qarte per fondet qe ka ne dispozicion per mbrojtjen e mjedisit

per vazhdimesine dhe strategjine per mbrojtjen e malit te traboshit kurora e te cilit njihet si mushkeria e qytetit askush nuk foli.

E aq me teper kur paralelisht me kete aktivitet dedikuar mjedisit pak kilometra me tej digjeshin mbeturina e per kete problematike askush nuk reagon dhe ngre zerin.

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Nuk do besoni me kë e krahason Olti Curri, Kiarën dhe Luizin (Foto)

Kiara dhe Luiz padyshim janë nga ermat që keni...

Diola Dosti dhe Xhonatani kapen mat, Ronaldo i nxjerr zbuluar: Del fotoja…

Diola dhe Xhonatani gjatë qëndrimit të tyre në shtëpinë...

‘Me apo pa…’, Luana provokon me duar afër zo…

Prezantuesja dhe këngëtarja shqiptare, Luana Vjollca po punon pa...

“Si ta nxorri goja mor Ermal…”, deklarata e turpshme për Luizin po çmend rrjetin

Ermal Mamaqi, i ftuar në TopAlbania Radio, ka bërë...