Ademi – Klosit: Mos beni show por tregoni fondet per mjedisin

640

Mbjellja e fidanëve ne Malin e Taraboshit u mbyll me duartrokitje dhe fotografi por ruajtja e tyre nga zjarret perplas ne deklarata Ministrin e Mjedisit Blendi Klosi dhe Kryetaren e Bashkise Shkoder Voltana Ademi.

Ministri Klosi tha se pyjet jane ne administrim te Bashkise Shkoder. e nga ana tjeter kryetarja Voltana Ademi tha se Mali i Taraboshit eshte zone e mbrojtur dhe mbrohet nga ADZM ndaj kerkoi vemendje konstante dhe jo aksione nje ditore dhe show.

Ademi kerkoi qe ministria te tregohet e qarte per fondet qe ka ne dispozicion per mbrojtjen e mjedisit

per vazhdimesine dhe strategjine per mbrojtjen e malit te traboshit kurora e te cilit njihet si mushkeria e qytetit askush nuk foli.

E aq me teper kur paralelisht me kete aktivitet dedikuar mjedisit pak kilometra me tej digjeshin mbeturina e per kete problematike askush nuk reagon dhe ngre zerin.

 

Lexo edhe:   RRAHËN 40 VJEÇARIN, PRANGOSEN DY PERSONA