DOKUMENTI/ Skandal, Policia e Shtetit pezullon punimet tek “Kafja e Madhe”, ka leje nga Bashkia dhe IMK

Shënim i ShkodraWeb

Policia e Shtetit ka konsumuar nje skandal te permasave te medha. Sot, me urdher apo me orientim nga dikush, ka bllokuar rikonstruksionin e nisur nga investitore private tek “Kafja e Madhe”.

Skandali fiton dimensione te medha teksa mesohet se Policia e Shetit nuk ka patur durimi per te pritur dokumentacionin nga investitori por ka shoqeruar punetoret ne komisariat.

ShkodraWeb ka siguruar lejen e rikonstruksionit te alikuar dhe te marre ne sistem nga investitori privat. Nga ana tjeter, edhe Instituti i Monumenteve te Kultures ka miratuar lejen per mderhyrje restauruese ne ate cfare me te drejte konsiderohet nje nga mrekullite e Shkodres, “Kafja e Madhe”.

Bllokimi i punimeve diten e sotme, shoqerimi i punetoreve eshte nje mesazh i keq qe percillet per investimet publike e private ne Shkoder nga qeveria shqiptare.

Te gjithe e kujtojme se ne vizitat ne Shkoder, vete kryeministri Edi Rama bente presion tek Bashkia per rikonstruksionin e “Kafes se Madhe”, duke e fajesuar pa te drejte. Sot fatket kokeforta po tregojne te kunderten: eshte Edi Rama qe permes Policise se Shtetit po pengon investimet private ne Shkoder.

Ndersa ato publike po vijonnti pengoje permes mosakordimit te fondeve per Bashkine e Shkodres. Kembanat bien per ata qe kane veshe te degjojne.

 

 

 

 

 

 

shkodraweb.com

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...