Statutet e Shkodrës kundër plehrave ku e ku me sot

Në Shekullin XIV Shkodra në statutet e veta rregullonte dhe jetën qytetare, duke shmangur ndotjen.

Gazetarja Beti Njuma sjell në vëmendje pikërisht këtë fakt.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...