FOTO/ Apokalipsi’: Nuk është film, por janë pamje të vërteta

Këto pamje të frikshme tregojnë se si është ferri që po kalon Kalifornia, e cila po përballet me zjarret më të fuqishme në historinë e saj.

Një re e frikshme u shfaq të hënën mbi Kaliforni, e ngjashme me një vullkan që shpërthen ose një bombë bërthamore.

Reja Pyrocumulus njihet edhe si reja e zjarrit dhe ngrihet deri në 10 mijë metra lartësi.

 

 

Një ekspert tha se një re e tillë është e ngjashme me një stuhi rrufesh dhe ndihmon për të shpërndarë zjarret.

Mjëra zjarrfikës janë angazhuar në betejë me zjarret e fuqishme.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

NJË TJETËR ATRAKSION, SË SHPEJTI ZIP LINE NË THETH

Një risi që i shtohet Alpeve të Shqipërisë është...

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...