Fundi i Ramazanit sjell dhuratën e shumëpritur për familjen Curri në Postribë të Shkodrës…

Ditën e shtunë, më 23 maj 2020, në prag të festës së Fitër Bajramit, familja Curri në fshatin Drisht të Postribës u gëzua me inaugurimin e shtëpisë së re. Me...

9-vjeçari i sëmurë që preku gjithë shqiptarinë del nga spitali, Elvis Naçi: Na u...

E mbani mend vogëlushin 9-vjeçar nga Kukësi, i cili preku zemrat e mbarë shqiptarëve me historinë e tij të trishtë? Po flasim për Elio Rexhmatin, i cili u diagnostikua me...

Adoleshentja kërkon dëshpërimisht ndihmë: Po vuaj fizikisht çdo moment. Nuk mund të…

Stafi i emisionit “Shqiptarët për shqiptarët” udhëtuan në Peshkopi. Shkuam mes maleve të dëgjonim historinë e 17 vjeçares Marie Hasa. Vajza ka probleme në shtyllën kurriozore. Kur moti prishet pak...

Tjetër protestë e sektorit të fasonerisë në Shkodër, 400 punonjëse kërkojnë “pagën e luftës”…

400 punonjëse të fasonerive në Shkodër, kanë protestuar para dyerve të Drejtorise Rajonale të Tatimeve. Ato shprehen se kërkojnë “pagën e luftës” pasi e përfitojnë ndërkohë që aktualisht i kanë...

Përfitojnë mijëra shqiptarë/ Pas Greqisë, vjen lajmi i mirë edhe nga Italia për emigrantët

Italia planifikon të pajisë me dokumente të gjithë emigrantët që punojnë në sektorin e bujqësisë, ku në vendin fqinj ka mijëra shqiptarë që përfitojnë nga kjo. Ministri i Ekonomisë Roberto...

“Më ra vajza në mes të rrugës, mora doktoreshën në telefon: Dil se po...

Jasemina Luarasi u nda nga jeta në 17 prill 2020, në moshën 21-vjeçare. Shkaku i vdekjes është përcaktuar arrest kardiak, por se pse erdhi kjo situatë, nuk shpjegohet. Jasemina kishte...

“Do i lutem Zotit për ty”/ Gazetari kërkoi hetimin e tij, përgjigjet Elvis Naçi:...

Imami Elvis Naçi ka reaguar pas një shkrimi të gazetarit Denis Dyrnjaja që e akuzonte atë për abuzim me të ardhurat e mbledhura nga fondacioni i tij bamirës.   Dyrnjaja i...

”Mësuesi militant shan me nënë nxënësit”, del audio: S’merr vesh kërkesën e katërt… ka...

Prej pandemisë së koronavirusit mësimi në vendin tonë po zhvillohet online. Sipas ministres së Arsimit, Besa Shahinit procesi i mësimdhënies online po shkon për bukuri.   Por kryeministri, Sali Berisha ka...

Punësimi sezonal në Greqi/ Arrihet marrëveshja, ja si mund të aplikoni

Greqia dhe Shqipëria kanë arritur një marrëveshje sa u përket punëtorëve sezonal, ku pritet të përfitojnë deri në 10 mijë shqiptarë. Marreveshja parashikon punësimin sezonal me procedura të përshpejtuara...

Fëmijëve jetimë ‘u buzëqesh’ fati. Elvisi shlyen borxhin, u siguron shtëpi dhe pension. Reagimi...

Shlyerja e borxhit prej 10 milionë lekësh në bankë i riktheu buzëqeshjen zonjës Omeri. Elvisi i tha punonjëses së bankës të përcaktonte motivacionin e transfertës së parave. “Ne kemi...

Te fundit

Rritet numri i viktimave nga COVID-19 në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se mbrëmjen e sotme ka ndërruar jetë në spitalin Infektiv një paciente 85-vjeçare nga Tirana, e konfirmuar me COVID-19.   E...

Lëngu i bamjes kundër diabetit, kolesterolit dhe sëmundjeve të veshkave

Në mjekësinë popullore, lëngu i bamjes dhe vetë kjo perime konsiderohet jetësore kun dër një sërë sëm undjesh. Ky lëng është veçanërisht efikas në...

Koronavirusi i ndau për tre muaj! Momenti emocionues i takimit mes infermieres dhe të...

Një video emocionuese ka fiksuar momentin e takimit të një infermierie në Britaninë e Madhe me të bijat e mitura, të cilat kishte afro...