Lekët e shqiptarëve ikin me pushime jashtë, plot 142 milionë euro

Plot 142 milionë euro, origjina e të cilëve është e papërcaktuar për arsye të ndryshme, kanë fluturuar jashtë Shqipërisë në tremujorin e parë të këtij viti. Në publikimin e bilancit...

Çmenduri, ja sa shpenzojnë shqiptarët për jetën e natës. Një tavolinë ka shpenzuar deri...

Net të çmendura në diskoteka dhe skena moderne? Ka ardhur koha që të harroni Ibizën dhe Las Vegasin. Turistët mund ta gjejnë atë dhe në destinacionin që po bëhet...

AKU aksion në zonat bregdetare, ndalohen disa furgonë që tregtonin qumësht e mish jashtë...

Furgona që furnizojnë lokalet apo marketet me produkte qumështi apo mishi lënë për të dëshiruar. Situata bëhet vërtet alarmante tani në sezonin e verës. Prandaj Autoriteti Kombëtar i Ushqimit vijon...

A keni dëgjuar për depresioni veror?!

Ndërrimin e stinëve gjithmonë e kemi lidhur dhe me ndryshimet e shumta që pëson organizmi ynë në situata të ndryshme. Nëse vjeshtën  e kemi cilësuar si stina që na sjell...

5 këshilla se si të shpëtoni nga xhelozia e sëmurë!

Ekspertët  kanë renditur disa këshilla si ta shmangni xhelozinë dhe të jetoni të qetë shpirtërisht me partnerin tuaj. 1. Mos reagoni në publik Mos dyshoni direkt, por mundohni që të jeni...

Stresi nuk ka vetëm efekte negative në jetën tonë…

Jeta jonë është e mbushur me emocione të mira dhe të këqija që shpesh duhet forçë dhe kurajo për ti përballuar. Kur zemra juaj rreh shpejt dhe pëllëmbët e...

Raporti: 70% e të rinjve duan të largohen nga Shqipëria

Katër ditë përpara Ditës Ndërkombëtare të Rinisë, 12 gushtit, Top Channel ka siguruar raportin e Rrjetit Kombëtar për të Rinjtë në Shqipëri, ku rezulton se të rinjtë 15-29 vjeç...

Rrezatimi i celularit armiku kryesor i kujtesës së adoleshentëve

Fusha elektromagnetike me frekuencë të lartë (RF-EMF) është një ndikues në shëndetin e njerëzve. Studimet më të fundit tregojnë se sa më afër telefonave celularë dhe pajisjeve të tjera elektronike...

Çfarë duhet të dini kur fëmija juaj meket nga të qarat e mbetet pa...

Fëmijët kanë një zakon që të mbajnë frymën. Rreth 1 në 20 fëmijë përjetojnë momente kur “ngelen pa frymë”. Ata mund të fillojnë nga gjashtë muaj, por ndodhin veçanërisht...

Mori Babanë e Moshuar në Restorant dhe u Dha të Gjithëve Mësimin e Jetës

Një bir mori babanë e tij të moshuar në një restorant një mbrëmje, për një darkë sëbashku. Babai ishte shumë i vjetër dhe i thyer nga mosha e ndërsa...

LIDHU ME NE

69,237FansaPëlqeje

PUBLICITET

- PUBLICITET -

Te fundit

Kështjella e Skenderbeut në Krujë radhitet si një prej kalave më të mira...

E ndërtuar gjatë vitit 1190, në Krujë qytet ky që ishte bërë më pas kryeqyteti i shtetit të parë autonom shqiptar në mesjetë.Kalaja e...

Piktura me shqiponjë kuq e zi e vitit 1501 e kryqëzimit të Krishtit

Prej vitesh qarkullon në rrjetet sociale shqiptare një pikturë e Rilindjes Italiane me skenën e kryqëzimit të Krishtit e cila sot ndodhet në pinakotekën...

27 ton mish brazilian me salmonelë në Shqipëri

27 ton mish janë bllokuar sot gjatë një aksioni të AKU, pasi ka rezultuar me prezencë të salmonelës.   Konkretisht, trupat inspektuese e AKU-së në Durrës...