3 arsyet pse thonjtë rriten nën mish dhe di mund ta parandaloni këtë problem

Thonjtë që rriten nën mish, nëse nuk trajtohen, ata mund të përparojnë nga të qenit normal, në një ngjyrë të kuqe të dhimbshëm dhe të infektuar.   Mjekët janë të shtrenjtë,...

Pa dietë, pa ushtrime! Me këtë çaj mund të humbisni 10 kg në 10...

Pesha apo kilogramët e tepërt janë një problem i zakonshëm. Pavarësisht nga dietat e panumërta që ekzistojnë apo mundësive për të bërë ushtrime fizike, obeziteti është një çështje që...

Doni një fëmijë? Kjo është mosha më e mirë dhe arsyet për të mbetur...

Cila është mosha më e mirë për të pasur fëmijë? Natyrisht ka një numër faktorësh që ndikojnë në vendimin e çifteve në mbarë botën: çështjet ekonomike, zgjedhjet e jetesës...

Cili është shkaku i puçrrave të vogla në trup? Mësojeni tani

Po flasim për ato puçrrat e vogla që dalin në trup, kryesisht në pjesën e shpatullave dhe kurrizit. Këto puçrra janë një tregues se organizmi ynë është intolerant ndaj...

Nëse doni të dobësoheni SHPEJT, hiqni dorë vetëm nga këto 4 ushqime

Humbja e peshës është një betejë që shumë prej nesh përballen. Shumë njerëz provojnë trendet më të fundit të dietës ose rutinës së ushqimit,por çelësi është të kuptoni si...

Pija ideale për të humbur peshë dhe për të pastruar trupin

Nëse dëshironi të humbni peshë dhe të pastroni trupin, atëherë ndjehuni të lirë të përgatisni këtë pije të përbërë nga mentja, portokalli dhe çaji i gjelbër. Duke e konsumuar...

Ju bëhen gishtat kështu kur i fusni në ujë? Tregon diçka tronditëse

Me ane te disa gjesteve te thjeshta, apo dhe veprimeve qe shpesh kalojne pa u vene re nga ana jone mund te mesojme shumë për shëndetin tone. Mund t’ju duket...

Çfarë janë njollat e bardha në lëkurë dhe si t’i trajtoni në shtëpi me...

Lëkura është organi më i madh në trupin e njeriut, funksioni kryesor i të cilës është të ruajë organet dhe t'i mbajë në tërësi të organizuar, të rregullojë temperaturën...

Sytë nuk janë vetëm pasqyra e shpirtit por edhe e “trupit”; Ato tregojnë edhe...

Sytë mund të jenë dritarja e shpirtit, por ato gjithashtu mund të zbulojnë disa gjëra për shëndetin tuaj që mund t'ju habisin. Ashtu si pjesët e tjera të trupit,...

A e dini se kumbullat jeshile të ndihmojnë të biesh nga pesha

Kumbullat jeshile, fruti më i përhapur në Shqipëri nga periudha maj- korrik, janë pothuaj në ҫdo tryezë familjare nga fëmijët dhe të rriturit. Nutricionistët i këshillojnë jo vetëm për...

LIDHU ME NE

81,402FansaPëlqeje

Te fundit

Nën ndikimin e alko olit turistja heq të gjitha rrobat e hidhet në lum!

Një turiste braziliane ka habitur të gjithë me veprimet e saj. E njëjta ka shokuar të gjithë njerëzit përreth të cilët filmuan menjëherë gjithë ngjarjen. E...

Thuajse të gjitha gratë e kanë këtë gjë në gjoksin e majtë, por kurrë...

Pothuajse të gjitha gratë e kanë atë në gjoksin e majtë, por ne vëmë bast që shumica e tyre kurrë nuk e kanë vënë...

Nëna thyen rekordin, lind fëmijën 6 kilogramë

Nëpërmjet një ndërhyrjeje çezariane, një nënë nga Teksas i Amerikës ka sjellë në jetë një vogëlush që peshonte plot 6 kilogramë. Djali i Jennifer Medlock...