SPAHIA: PROTESTA NË SHKODËR SINJAL PËR VALDRINAT E TJERË QË KA PROMOVUAR RAMA

Në një prononcim për mediat, Spahia tha se Valdrin Pjetri nuk është thelbi i kësaj proteste, por kryeministri Edi Rama që promovon dhe u jep pushtet kriminelëve. “Ishte një protestë...

Skenarët e Shkodrës/ Ç’do bëjë PD dhe a do dekretojë Meta një datë të...

Shkodra bastion i demokratëve u thye pa shumë mund nga Valdrin Pjetri pa rival përballë. Por, fitorja e kandidatit socialist për drejtimin e Bashkisë Shkodër duket se është e...

Akuzat ndaj kryebashkiakut të sapozgjedhur Valdrin Pjetri, opozita protestë në Shkodër

Mbështetës të opozitës u mblodhën përpara sheshit të Bashkisë së Shkodrës, për të kundërshtuar sipas tyre uzurpimin e këtij institucioni nga trafikantët e drogës. Partia Demokratike prej ditësh ka publikuar...

PD SHKODER REAGON NDAJ JOZEFINA TOPALLIT

Deklarate PD dega Shkoder Sa here Rama eshte ne pozite te veshtire, shfaqet Jozefina Topalli duke sulmuar demokratet dhe Kryetarin Basha. Rastesi apo sherbim ndaj Rames, kete e gjykojne vete qytetaret...

JOZEFINA TOPALLI: PO TE MOS ISHTE BASHA, RAMA SOT S’DO ISHTE KRYEMINISTER

Ish-kryetarja e parlamentit Jozefina Topalli reagon pas deklarates se Lulzim Bashes. “Cdo fjale ka konseguenca. Cdo heshtje po ashtu.” Jean – Paul Sartre Koha vetem po konfirmon ate qe une besoj dhe kam...

VOA Nëse ak uzat e PD qëndrojnë, për kujtesë nga viti 2010 deri në...

Kandidati socialist Valdrin Pjetri duket se nuk do ta gëzojë karrigen e kryetarit të Bashkisë së Shkodrës, ku ai nuk është ulur ende. Dokumentat e publikuara nga Partia Demokratike...

Nëse qëndrojnë akuzat për Pjetrin, Shkodra hap krizën politike! Topi nga “penalltia” për Metën...

Një krizë e re politike po hapet me shpejtësi në kryeqendrën e Veriut. Nëse akuzat e Partisë Demokratike lidhur me dënimin e kryebashkiakut të ri të Shkodrës Valdrin Pjetri...

Koço Kokëdhima: Valdrin Pjetri ishte drejtor edhe në kohën e Berishës, PD tani bën...

Koço Kokëdhima ka reaguar për rastin e Valdrin Pjetrit. Ai thotë se ai nuk është vetëm i PS-së, por dhe PD-së, pasi ka qenë drejtor në kohën e qeverisjes së...

Edi Rama braktis Valdrinin: Rrugët e PS-së dhe Pjetrit këtu ndahen

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për herë të parë pas akuzave të Partisë Demokratike drejtuar kryebashkiakut të ri të Shkodrës, Valdrin Pejtrin.   Rama shprehet se deri sa të zbardhet e...

Zëri i Amerikës: Kandidatët me probleme, faji i Edi Ramës

Teksa politika dhe mediat vazhdojnë të flasin për Valdrin Pjetrin, kandidatin e PS në Shkodër, i cili rezulton i dënuar në Itali, Zëri i Amerikës ka mundur të verifikojë...

LIDHU ME NE

83,335FansaPëlqeje

Te fundit

LIROHET KREU I FRPD SHKODER ARVIT BUSHATI

Është liruar nga burgu kreu i FRPD-së, Arvit Bushati pasi dhjetëra mbështetës të Partisë Demokratike protestuan para komisariatit të policisë së Shkodrës kundër ndalimit...

“Pas gjashtë vitesh”, Arbana Osmani më në fund tregon gjithçka: Erdhi momenti

Moderatorja Arbana Osmani duket se përveç projekteve televizive do të sjell dhe një projekt tjetër të dashur për të gjitha amvisat.   Arbana pas suksesit të...

Kleriku historian, folkloristi që dha shpirt në torturat komuniste

Át Bernardin Palaj Rrëfimi i nipit Luigj Gjergji: “Isha me nënën, Lizën dhe gjyshen Nushë, kur pashë trupin e Bernardinit të hedhur përdhe, me veladonin...