“Mbeti shtatzënë 39 vjeçe dhe nuk e kuptoi derisa foshnja erdhi në jetë”

Një grua 39-vjeçare që kishte simptoma shtatzanie në fillimet e menopauzës kuptoi se ishte në pritje të një fëmije kur shkoi për të punuar në shtëpinë e nënës.   Annie Evans,...

Fëmija “gjeni”: Vetëm 9 vjeç mbaron “shkollën e lartë” dhe hyn në histori si...

Një djalë nëntë vjeçar do të bëhet më i riu i diplomuar ndonjëherë në fund të këtij viti, duke shkaktuar një konkurs midis universiteteve më të larta botërore për...

Ju duket sikur e keni përjetuar edhe më parë një situatë të caktuar? Çfarë...

Shpesh na ndodh që një situatë e caktuar të na duket sikur ka ndodhur edhe më parë. Ky është një fenomen i zakonshëm që njihet me emrin ‘Déjà Vu’.   Ky...

Nusja çmendet ditën e dasmës, tronditet mjeku nga ajo që gjen brenda kokës së...

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur me një nuse. Ajo quhet Keyll dhe ditën e dasmës e kaloj në spital, pasi kishte dhimbje koke dhe hidhej përpjetë si e...

E dini pse aeroplanët janë të lyer me ngjyrë të bardhë? Nuk ja u...

Çdo kompani avionësh ka logon edhe emrin e saj në bishtin e aeroplanit, por shumica prej tyre janë të lyer me ngjyrë të bardhë.   Pse? Ngjyrat e lehta reflektojnë diellin...

Ajo i vendosi këmbët në kroskot, por rezultoi të ishte gabimi më i madh...

Sa here udhetoj me burrin, i vendos kembet e mia mbi kroskot. Është shumë e rehatshme sidomos neper udhetimet e gjata. Por kohët e fundit kuptova se sa i...

Bukuroshja lind foshnjën 3kg e 600 gramë, por habit me atë që thotë: S’e...

Një 23-vjeçare nuk e kishte idenë se ishte shtatzënë derisa shkoi në tualet se nuk ndihej mirë dhe solli në jetë një vajzë të shëndetshme në dyshemenë e banjës....

“Kur fati të troket në derë”/ 55 vjeçarja fiton para në lotari, pasi mposht...

55 vjeçarja, Lynne Price nëna e tre fëmijëve zbuloi se kishte fituar lotarinë vetëm pak minuta pasi i thanë se fitoi luftën me kancerin e gjirit. Cifti përqafoi njëri-tjetrin...

Kjo gjyshe e sëmurë bie shpesh nga karroca, thonë infermierët, Por familja mosbesuese zbulon...

Njerëzit e moshuar që jetojnë në shtëpi pleqsh shpesh herë ndodh të abuzohen. Minnie Graham, një gjyshe 98-vjeçare nga Garland, Teksasi, i tha familjes së saj se një punëtor i...

Gjyshet tona kane qene dhe jane fantastike, per cdo pro/blem ato kane pasur 1...

Barnishte, çajra, bimë të ndryshme dhe receta jo të përditshme janë pasuri e barnatores popullore që na ndihmon tek shumë sëm.un.dje, kurse aftësia shëruese e tyre shpesh këndshëm na...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

Te fundit

KUSH ESHTE QUMESHTI I MREKULLIVE QE KUSHTON 10 MIJE LEK TE VJETRA GRAMI

Nga Dr.Ismail Lutolli specialist Pediatër subspecialist Dijetolog-Nutricionist Ç’është qumështi i bletës? Qumështi i bletës “shëron çdo sëmundje” !!! A guxon te përdoret te fëmijët e vegjël ? Cilat janë...

“Little Albania” në New York

Nju-Jorku është stacioni i parë i emigrantëve shqiptarë që vijnë nga Evropa në Amerikë. Një pjesë e tyre qëndrojnë në këtë epiqendër zhvillimi në...

Ja kush ishte shqiptari i parë që ka shkuar në SHBA

Për shkak të kushteve politike, sociale dhe ekonomike shqiptarët e kanë njohur që herët emigracionin, e ndërsa vendet e afërta ishin ato që i...