Parashikimi i Nostradamusit për 2019-ën

2019-ta startoi dhe nëse ishit optimistë se do të jetë më i mirë se viti që po lemë pas, parashikimi i Nostradamus mund t’ju bëjë të ndryshoni mendim. Sipas...

Video/ Sfidon temperaturat -60 gradë për të mbledhur fonde për vajzën e sëm.urë

Atleti moldav, Dmitri Voloshin ka zgjedhur të sfidojë temperaturat e ulëta që kanë përfshirë shumë qytete Evropiane, përfshirë këtu edhe Rusinë. Pikërisht në territorin e këtij të fundit, ekzaktësisht...

Alain Delon: Mund të martohesha më një grua, nëse do të ishte e gatshme...

Legjenda e kinemasë franceze dhe botërore, Alain Delon, në moshën 82-vjeçare shprehu dëshirë të vdesë me qenin e tij. “Nga jeta nuk më intereson asgjë. E kam parë të gjithën,...

E papritur! I arre.stuan prindërit: Vajza 2-vjeçare i “dorëzohet” policisë me duart e ngritura…...

Një ngjarje tron.ditëse ka ndodhur në Florida të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Një vajzë vetëm 2 vjeç i është dorëzuar policisë, e cila sapo kishte vënë në pranga...

Kufiri mes Paqësorit dhe Atlantikut i’u lë pa frymë: Tërë bota po e shijon...

Në vendin ku takohen ujërat e Oqeanit Paqësor dhe atij Atlantik, te kepi Horn, turistët kanë xhiruar një video mbresëlënëse nga një anije, ku kufiri në mes dy oqeaneve...

Ermal Meta, edhe këtë vit në Sanremo të Italisë

Këngëtari Ermal Meta, shqiptari i cili vitin e kaluar e fitoi festivalin më të rëndësishëm në Itali, Sanremo, sivjet do të kthehet prapë në këtë festival. Siç ka treguar ai...

Për herë të parë në shumë vite, bora mbulon Tokën e Shenjtë

Për herë të parë në shumë vite, dëbora ka mbuluar Jerusalemin pas një stuhie të rrallë që përfshiu të gjithë Tokën e Shenjtë të mërkurën mbrëma. Qytetarët e Jerusalemit u...

Fqinjët refuzuan ta ndihmonin/ Jetimi çon të ëmën në va.rreza me biçikletë, bën 5...

Një adoleshent në Indi është detyruar që ta çojë vetë trupin e pajetë të së ëmës në va.rreza, pasi fqinjët refuzuan që ta ndihmonin. 17-vjeçari ,Saroj eci i zbathur për...

Historia e pabesueshme e fëmijës që gjeti nënën e tij me Google Earth

Rruga për në shtëpi është filmi që Canale 5 ka transmetuar mbrëmjen e së mërkurës, 9 janar. Filmi, bazuar në librin ‘Rrugë e gjatë për të shkuar në shtëpi’,...

Bill Gates dhe modestia, miliarderi që pret në radhë për hamburger

Miliarderi Bill Gates është parë duke pritur në radhë për një hamburger. Megjithëse është një ndër njerëzit më të pasur në botë, Bill Gates shumë shpesh e ka dëshmuar se...

LIDHU ME NE

75,612FansaPëlqeje

PUBLICITET

- PUBLICITET -

Te fundit

Pa nënë e baba, 4 vëllezërit jetimë mes lotësh për ndihmë! Xhulio i vogël...

Katër vogëlushë nga Sovjani i Korçës, mbetur jetimë, luten për ndihmë. Para tre vitesh, Xhorxhino, Marjo, Mateo dhe Xhulio humbën nënën e tyre ndërkohë...

‘zoti jem s’pret brenda nji kishe’

zoti jem s’pret brenda nji kishe e s’ulet përmbi figurat e tempullit zoti jem asht fryma e refugjatit kur ai vrapon asht duke jetu në barkun e fëmijës së...

Nënë e mirë është ajo që bëhet e panevojshme

Dedikuar të gjithë nënave që vuajnë nga “sindroma e folesë bosh…” Për t’u lexuar tre herë në ditë. Nëna e mirë është ajo që...