A duhet ta ndalojmë veshjen e burkës edhe në Shqipëri?

Gratë dhe vajzat e mbuluara me burka janë të kufizuara për të kryer shumë veprime që gratë e tjera i kryejnë në normalitetin e jetës së përditshme.   Nuk frekuentojnë dot...

Psikologia E Njohur ‘Dërrmon’ Programin “Në Kurthin E Piter Panit”: Po Përdorni Fëmijët…

Psikologia e njohur Jeta Toçila Dedja ka analizuar me kujdes emisionin më të përfolur të momentit: ‘Në Kurthin e Piter Pan” duke nënvizuar edhe njëherë rëndësinë e edukimit të...

Përmbytjet, hyrjet e pallatave të pakalueshme

Banorët që jetojnë në pallate në Lezhë, janë bllokuar në banesat e tyre. Kjo pasi reshjet e shumta të shiu kanë bërë që hyrjet e pallatave dhe rrugës mes lagjeve...

Aksi Milot-Balldren, si do të duket rruga dhe tuneli pranë Shëngjinit që lidhet me...

Referuar prezantimit të bërë nga drejtori i Fondit Shqiptar të Zhvillimit Benet Beci, rruga e re do të ndërtohet me standarde ndërkombëtare të kategorisë A, me një gjatësi rreth...

KJO NDODH NE SHIROKE, PAMJE QE NUK I KENI PARE ME PARE (VIDEO)

Shkoder.info sjell nje video qe eshte filmuar sot ne qender te shirokes.

PARKU FOTOVOLTAIK NË MALËSINË E MADHE, MEGA-INVESTIMI QË PO MBAHET ‘PENG’ NË ZYRAT E...

Një mega-investim me vlerë mbi 7 mln euro po mbahet ‘peng’ nga ministria e Energjisë dhe Infrastrukturës. Bëhet fjalë për projektin e Parkut Fotovoltaik të shfrytëzimit të energjisë diellore që...

U shkarkua nga puna, punonjësja sociale i shkruan Ramës: Që 16 vjeç jam me...

Suela Cara u shkarkua nga puna nga Qendra Komunitare “Strehëza”, ku ishte pjesë si punonjëse sociale. Përmes një statusi në rrjetet sociale, Suela i shkruan kryeministrit Edi Rama se së...

Mesila Doda nxehet keq, kap shishen të qëllojë Baton Haxhiun (VIDEO)

Mbrëmjen e kaluar, në studion e emisionit “Opinion”, ish-deputetja Mesila Doda është nxehur keq me Baton Haxhiun, të cilin e ka quajtur “ordiner”, e madje e kërcënoi se do...

VIDEO/ Shkodër, peshku del në asfalt

“Ç’a të bëjmë, po mbledhim peshk”, thotë një banor i Shkodrës, banesa e të cilit ka prezencë uji. Kamera e TCH ka kapur momente kur uji i lumit Buna ka...

Rama: Shqiptarët thonë pushimet janë shumë të shtrenjta, turistet thone te kunderten. Kryeministri harron...

Kryeministri e vlerëson me nota maksimale sezonin turistik. Siguria, pastërtia, cilësia e shërbimit këtë vit, sipas tij kanë qenë shumë më të larta se vitet e shkuara. Atyre që ankohen...

LIDHU ME NE

81,051FansaPëlqeje

Te fundit

”PËRBINDËSH, si munde ta bëje?”, aktorja e njohur shpërthen në Instagram pasi mori vesh...

Edhe pse kanë kaluar më shumë se 25 vite nga shfaqja për herë të parë e serialit të njohur ‘’Baywatch’’, Pamela Anderson vazhdon të...

Ana po mbytej, aktori Olsi Bylyku hidhet në pishinë për të shpëtuar vajzën e...

Këngëtari dhe moderatori i njohur Ardit Gjebrea ka publikuar një video të inskenuar nga vajza e tij Ana dhe nga aktori i humorit, Olsi...

Horoskopi javor nga astrologu i njohur Paolo Fox, zbuloni ç’kanë parashikuar yjet për javën...

Dashi: Të martën, të mërkurën dhe të enjten do të keni mbështetjen e Hënës dhe nuk do të mungojnë surprizat e bukura. Fati do...