Batutat e filmave shqiptarë që përdoren ende sot

Me siguri gjatë ditës tuaj përdorni herë pas here batuta e shprehje nga filmat e vjetër shqiptarë që i kanë shkrirë të gjithë së qeshuri dhe i rezistojnë ende...

Prej 2 vitesh i sëmurë, Mirush Kabashi shfaqet i buzëqeshur edhe pse në karrige...

Aktori i madh Mirush Kabashi është shfaqur ditën e sotme me karrige me rrota, në një foto e cila është shpërndarë në rrjetet sociale. Ai është i sëmurë prej dy...

“Agjëroi 21 Ramazane me një qepë në burg”, historia e pabesueshme Hafiz Sabri Koçit,...

Të agjërosh në burgjet e diktáturës për 21 vite rresht. Kjo është historia e trishtë e Hafiz Sabri Koçit, kryetari i parë i Komunitetit Myliman Shqiptar pas rënies së...

Nuk është teatri: Ja cila është shembja e vërtetë sipas Ardit Gjebreas

Shembja e Teatrit Kombëtar ka shkaktuar shumë trazira, reagime dhe trishtim në popull. Vetëm së fundmi ka reaguar dhe moderatori Ardit Gjebra. Gjatë emisionit "E diela shqiptare" ai shpalosi mendimin...

Lajm i trishtë për futbollin, ndahet nga jeta në moshë të re trajneri shqiptar

Një lajm i trishtë ka prekur futbollin kosovar, teksa është lajmëruar vdekja e Ardren Dafotës, trajneri në akademinë e futbollit “Naim Kryeziu” të KF Vëllaznimit. Dafota u nda nga jeta...

Bashkia e Vjenës nderon me titullin “Ambasadorë të Paqes” disa figura shqiptare

Bashkia e Vjenës i ka nderuar me titullin “Ambasadorë të Paqes” një sërë figurash nga Kosova, Shqipëria e Maqedonia e Veriut Një nga personalitetet e nderuar me këtë titull është...

Brenda Syrit të Kaltër/ Kamera zbulon sekretet në thellësi të perlës shqiptare (VIDEO)

Syri i Kaltër është ndër destnacionet më të vizituara, pasi është një nga mrekullitë e natyrës shqiptare në jug të vendit, që lë të mahnitur të gjithë vizitorët. Një video...

“Tre muskutjerët” Redon Makashi, Elton Deda dhe Aleksandër Gjoka dhurojnë 500 maska dhe ëmbëlsira...

Gjatë kësaj kohe ku pandemia e koronavirusit ka izoluar Shqipërinë, kjo nuk ka penguar artistët që në një mënyrë a në një tjetër të ndihmojnë sadopak, mjekët dhe infermierët...

Ndahet nga jeta në moshën 74 vjeçare këngëtarja e njohur

Ka ndërruar jetë në moshën 74 vjeçare këngëtarja e njohur kosovare Shahindere Bërlajolli Stafai. Që në moshën 13 vjeçare, ajo u bë solistja me moshën më të re në muzikën...

Muzika shqiptare në zi/ Ndahet nga jeta këngëtarja e njohur

Një lajm i rëndë raportohet nga Kosova. E ditur bëhet se është ndarë nga jeta këngëtarja e njohur, Shahindere Bërlajolli Stafai. Këtë lajm e dha këngëtarja, Besiana Mehmeti me anë...

Te fundit

Zotëria në foto është politikan, vogëlushja këngëtare e njohur shqiptare. A i njihni?

E bërë nostalgjike për fëmijërinë, është kthyer për të shfletuar albumet e fotografive. Kështu ditën e sotme ka ndarë tre fotografi nga vegjëlia, ku në...

Zgjidh një zemër dhe zbulo çfarë do të ndodhë me lidhjen tënde të dashurisë

Je kurioze të dish si do t’i kesh punët në aspektin sentimental? Ke kaluar një histori të trishtë, ke mbyllur një kapitull të vështirë me...

Historia e trishtë e gruas: Pas 5 vitesh burri vendosi të jetonte me dikë...

Jeta duket se nuk ka qenë aspak e lehtë për të, por Edlira, nëna e një djali, duket se ja ka dalë. Ajo ka rrëfyer...