“Faleminderit o Zot”, Bujar Asqeriu feston ditëlindjen, ja sa vjeç mbush aktori i mirënjohur

Aktori i mirënjohur shqiptar Bujar Asqeriu ka festuar ditën e sotme 67-vjetorin e lindjes.

Këtë ai e ka bërë të ditur përmes një postimi në rrjetet sociale ku shkruan ““Sot plot 67 vjeç, Faleminderit o Zot…”.

Në ditën e veçantë për të nuk kanë munguar urimet e shumëta nga ndjekësit dhe njerëzit e afërt të aktorit.

Bujar Asqeriu lindi më 13 gusht 1956 në Vlorë, dhe mbahet mend për shumë role të spikatura në ekran.

Ai diplomua si aktor nga Akademia e Arteve në Tiranë dhe për plot 15 vite të jetës së tij ishte aktor i Teatrit “Petro Marko” të Vlorës.

Sa i përket roleve më të famshme të tij, janë ato nga personazhi Telo në filmin “Njeriu i mire”, i vitit 1982 dhe Avni Rustemit në filmin “Një emër midis njerëzve” 1983, për të cilët ka fituar Medalionin e Festivaleve të Filmit përkatësisht në vitet 1983 dhe 1985.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...