Shafrani është një nga suplementët më aktivë të njohur deri më tani për shkak të vlerave të panumërta ushqyese që ka për trupin dhe trurin. Ja disa prej tyre:

Përmban komponime bioaktive me veti medicinale të fuqishme. Përmirëson funksionin dhe ul rrezikun e sëmundjeve që prekin trurin. Ndihmon në parandalimin e kancerit. Lufton depresionin.

Receta. Eliksiri me shafran, uthull molle dhe mjaltë.

Përbërësit:

4 gota me ujë.

¼ filxhan mjaltë.

¼ filxhan me uthull molle.

1 lugë shafran.

Pak piper të kuq.

Udhëzime:

Hidheni ujin në një një tenxhere të vogël dhe ngroheni me nxehtësi mesatare Largojeni nga vatra dhe shtoni mjaltin. Më pas shtoni uthullën e mollës, shafranin dhe piperin e kuq.

Hidheni përzierjen në një kanë dhe vendoseni në frigorifer. Konsumojeni sa herë ta shihni të nevojshme.

PUBLICITET