Një aksident ka ndodhur gjatë mëngjesit të kësaj të diele në afërsi të Prrenjasit, ku një makinë tip ‘Golf’ me targa ‘AA 035 UP’ ka dalë nga rruga dhe ka rënë në shtratin e lumit Shkumbin.

Drejtuesja e mjetit 51-vjecarja Merita Dervishaj është dërguar në spitalin e Traumës në Tiranë në gjendje kritike për jetën.

Makina ka përfunduar e përmbysur me rrota në ajër. Zona ku ka ndodhur aksidenti është zonë shumë e rrezikshme për sa u përket aksidenteve.