Marsida Qatja, ka folur sërish për ngjarjen e rëndë që ndodhi në Kavajë dy ditë më parë, ku sipas të dhënave të deritanishme ajo ka qenë molla e sherrit.

 

Në një intervistë, Qatja ka treguar detaje të reja nga ngjarja dhe ka folur për marrëdhënien e saj me burrin në Gjermani.

 

Ajo ka thënë se ka folur me burrin dhe ai e bëson për çdo gjë që ajo ka thënë, dhe se ajo është një njëri paqësor dhe me shumë shoqëri.

 

“Mbreme fola me burrin, absulutisht me beson mua per cdo gje. ‘Thote qe e rendsishmja per mua eshte qe ti dhe djali jeni mir sido te jete historia. Ai njeri nuk duhej te futej brenda ne shtepi me ar me, nese nuk do vdiste nga Bledari do vdi ste nga une’. Une jam njeri paqsor dhe me shume shoqëri”, ka thënë Marsida.

 

Ngjarja e rëndë ndodhi pak ditë më parë në Kavajë. Një konflikt i ar matosur që përfundoi me një vik timë dhe me një të plagosur. Vik tima Dritan Haxholli bezdiste ish të dashurën Marsida Qatja. Kjo e fundit thirri për ndihmë të dashurin e ri Bledar Toçi.

 

Pasi pa njerëz në shtëpi vik tima hapi zjarr duke plagosur policin, ky i fundit e vr au me ar mën e shërbimit. Në apartamentin duplex jetonin edhe fëmijët e parukieres 30-vjeçare.