jë i ri shqiptar pasi autoritetet gjermane i kanë refuzuar azilin ka zgjedhur të hakmerret duke i vënë flakën dhomës së kampit.

Videoja është bërë virale në të gjitha mediat gjermane, në të cilën duket shqiptari ndërsa i vë flakën një grumbulli gjërash të mbledhura në mes të dhomës.

 

“Aty ku ka shqiptarë dije se gjithmonë ka me i hi flaka venit. Nuk u kanë budallë ai si e ka thanë…”, shprehet shqiptari.

 

Sipas Gazetës Bild është dashur ndërhyrja e 45 zjarrfikësve për ta futur zjarrin në kontroll, por që ka rezultuar me dhomën të shkatërruar tërësisht dhe të pabanueshme. Fatmirësisht raportohen se nuk ka të lënduar rëndë, ndërsa janë evakuuar 150 persona ndërsa 7 të tjerë kanë marrë plagë të rënda.

 

Pamje të siguruara nga JOQ: