Deputetja demokrate Orjola Pampuri ka reaguar pas deklarimeve per të nxjerre një ligj që ndalon deklarimet dhe akuzat që nuk i pleqëjnë qeverisë dhe kreut të saj.

Në një shenim në faqen e saj në facebook deputetja Pampori shkruan se “me implementimin e paketës antishpifje, përfundimisht rikthehemi në komunizëm, me ligjin për agjitacion e propagandë”.

Ja shenimi i plotë i deputetes së PD, në facebook:

Ligj antishpifje apo ligj kunder opozites?

Me implementimin e paketes antishpifje, perfundimisht rikthehemi ne komunizem, me ligjin per agjitacion e propagande.

Me hartimin e paketes antishpifje, kryerilindasi nuk e ka fjalen per shpifje te tilla si: Rritje ekonomike, permiresim i sistemit arsimor e shendetesor, permiresim i sherbimeve baze per qytetaret,

shendetesi falas, ndihme ekonomike e rritje e punesimit, e shume shpifje te tjera te ketij lloji, qe prej 6 vitesh i degjojme pa pushim.

Por paketa antishpifje hartohet per te penalizuar e denuar kedo qe flet per miqte “e mire” Habilaj, Balilaj, Rraja, drogen e krimin, e shume te tjere si keto.

Ja pra qe i vuri dhe vulen e thate sistemit mafjoz qe me mund e perpjekje e ndertoi ne keto 6 vite. Tani jemi ne te gjithe bashke nga e gjithe Shqiperia qe duhet t’i themi “mjaft me”.