Informacion Paraprak

Me datë 05.05.2018 ora 12.30 jemi njoftuar se në fshatin Darragjat Shkodër,

ka ndodhur plagosje me armë zjarri, ku ka mbetur i plagosur shtetasi Xh. V. 60 vjeç.

Menjëhere jane vënë në levizje të gjitha shërbimet e policisë duke rrethuar zonën dhe duke bërë

krehjen e zonës për të bërë të mundur identifikimi dhe po punohet për kapjen e autorit, shtetasit A. L. 43 vjeç, banues në fshatin Berdicë.

Shtetasi Xh. V është dërguar në Spitalin Rajonal Shkodër,

i cili ka marr plagë në kembë, momentalisht ndodhet jashtë rreziku për jetën

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor nën drejtimin e

Prokurorisë Rrethit Shkodër për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.