Shkodra 25 Janar

Foto te tjera

(​Fotografi madhështore) Vuthaj, fshati në zemër të alpeve, me bukuri dehëse

Nga Nëntor Oseku Është një fshat në zemër të alpeve, me bukuri dehëse, me veçori tipike shqiptare. Sipas albanologut, Prof. Dr. Eqrem Çabej ky emërvend është zgjerim i fjalës “vuna”,...

Lëpusha, pamjet mahnitëse të fshatit turistik që shtrihet në dy anët e përroit Sheu

Janë pamje nga Lëpusha, fshati fantastik në Kelmend në Malësinë e Madhe. Ndahet në katër grupe shtëpish të shtrira në dy pellgje ujëmbledhëse të Vermoshit dhe Cemit, që e...

(FOTO të rralla) Gucia, magjia në zemrën e Bjeshkëve të Nemuna

Nga Nëntor Oseku GUCIA – qytezë e bukur rrëzë malesh, është pike atraktive turistike, me Krojet e Ali Pashë Gucisë, me gurra uji të ftohtë dhe të pastër, që burojnë...

Vermoshi, amfiteatër i Alpeve Shqiptare (Fotografi spektakolare)

Nga Nëntor Oseku Vermoshi është vendbanimi i fundit verior brenda kufijve të Republikës së Shqipërisë, i vendosur në luginën me të njëjtin emër, në lartësinë prej 1,060m. Ai njihet ndryshe edhe...

Shkodra 23 Janar – 7 vjet me pare

Ishte viti 2011 i muajit janar. Me poshtë disa foto qe na rikthejnë qytetin 7 vite me pare.          

E mrekullueshmja Shqipëri e 1914-ës…Fotot e rralla të një vendi që s’është më

Një Shqipëri që nuk ekziston më. Pamje të qyteteve shqiptare në vitet 1914-1918 të cilat do t’u befasojnë. Imazhe nga Shkodra, Tirana, Vlora, Durrësi, Kruja, etj. të sjella me ngjyra...

Te fundit

Tradhëtia e burrave, Shqipja tregon eksperiencën e të njohurit: Shoku im ka një grua...

Ditën e sotme në rubrikën “Trotuar” në emisionin “E Diell” u diskutua tema “pse tradhtojnë burrat?”. Ish-konkurrentja e “Për’puthen”, Shqipe Hysenaj, u shpreh se ka...

Mori policinë pas agravimit të situatës, Arbana Osmani tregon çfarë ka ndodhur me dy...

Dy të rinj kundër të gjithëve! Kjo ishte historia e Ersoneldës dhe Stiljanos, dy të rinj qe dashuronin njëri-tjetrin, por të afërmit e Ersoneldës...

Komiteti merr vendimin, këto janë masat e reja ndaj situatët së Covid

Në mbledhjen e fundit të Komitetit Teknik të Ekspertëve, u vendos që personat që do të vijnë nga Maqedonia e Veriut dhe Greqia, do...