“Ky virus që po ma merr shpirtin”, infermieri tregon momentet e fundit të Koço...

“Ky virus që po ma merr shp irtin”, infermieri rrëfen momentet e fundit të Koço Devoles: Ahhh, mor Korab si të jem… çfarë dreq paska qenë Momentet e fundit me...

Ndahet nga jeta Koço Devole

Ndahet nga jeta në moshën 75-vjeçare aktori i mirënjohur i humorit Koço Devole. Aktori i shumë roleve në tekekomedi të ndryshme ndërroi jetë si pasojë e komplikacioneve nga virusi Covid-19,...

E mbani mend mamanë e Elsës te pallati 176? Ja si duket ajo sot

“Pallati 176” ishte komedia më e famshme shqiptare e prodhuar në vitin 1986, me regjisorë Alfred Bualotin dhe Andon Qesarin. Në këtë komedi e cila vazhdon të pëlqehet edhe sot...

Turizem malor ne Lezhe? Ja cfare po behet ne kete bashki!

Më shumë vëmendje dhe angazhim për të zhvilluar edhe turizmin malor. Me këtë objektiv, Bashkia e Lezhës, ka risjellë në kujtesë disa nga ndërhyrjet e kryera nga Drejtoria e...

I madhi Avni Mula ndahet nga jeta, vajza e tij spranoja Inva Mula rrëqeth...

Lajm i hi dhur vjen nga familja Mula. Tentori i njohur, këngëtari, Avni Mula ka ndërruar jetë sot në moshën 92-vjecare. Lajmin e ka dhënë vet e bija, Inva...

Rama zbulon njeriun më të bukur që ka njohur në jetë: Dua ta falenderoj…...

Edi Rama: Më vjen shumë mirë që sot në ditën e lindjes së At Gjergj Fishtës, ndodhemi këtu për të kremtuar edhe realizimin e një nevoje të madhe shpirtërore...

Vend i bekuar nga Zoti! Këto janë tre mrekullitë më të mëdha që kanë...

Historitë e mrekullive të Kishës së Laçit janë me të vërtet të pabesueshme dhe kanë tisin e hyjnores. Por ata kanë ndodhur. Ndaj dhe ai vend është kthyer në një...

Kremtohet festa e “Zojës së Shkodrës”, mesha dhe fishekzjarrë në qytet

Bashkësia katolike e Shkodrës sonte kremton natën e festës së Pajtores së vet qiellore, “Zojës së Shkodrës”, siç e quajnë besimtarët e qytetit verior Zojën e Këshillit të Mirë.     Festa...

Historia e kishes se Shkrelit, detajet e hershme

Historia e kishës së Shkrelit, si objekt në këtë krahinë, vjen prej albanologut të shquar austro-hungarez Franc Baron Nopsca, i cili, në një dorëshkrim të vetin, na tregon se...

Këngëtarja e njohur shqiptare humb jetën/ Nipi i saj të prek shpirtin me fjalët...

Është ndarë nga jeta këngëtarja lirike Vjollca Taja. Lajmin e hidhur e ka dhënë nipi i saj, gazetari sportiv Ervin Petraq Baku përmes një postimi në rrjetet sociale. ”Ndërroi jetë...

Te fundit

“S’ e çaj …”, gazetarja politike ka 2 fjalë për…

Gjatë puntatës së sotme në “Ftesë në 5” me Bieta Sulon, ku u fol për vendimin historik të presidentit të ri, Joe Biden, i...

Rovena Stefa, tregon kujt ia dedikoi këngën ‘Burrë të martuar dashurova’

Një nga hitet më të mëdha të Rovena Stefës, padyshim që është ‘Burrë Të Martuar Dashurova’, një këngë e publikuar shumë vite më parë,...

Aksident i rëndë, lëndohen tre persona, 1 në gjendje të rëndë

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur sot rreth orës 07:00 të mëngjesit në rrugën “Nekibe Kelmendi” në Prishtinë. Ky aksident ka ndodhur mes...