EDHE SOT PAS 28 VITESH… NË VAZHDOJMË TË IKIM.

Sot, 28 vite më parë, gjithë ajo zemëratë e ngurtësuar për afro pesë dekada do të shpërthentë në më të hovshmin guxim atë të ndjekjes së ëndrrës. Ambasadat, ajo...

1990/ “Do hamë bar dhe do derdhim gjak”

Nga Kastriot Dervishi Më 25-26 mars 1990 u zhvilluan demonstrata në Kavajë. Dy ditë më vonë u hodh dinamit mbi shtatoren e Stalinit në Tiranë. Pas këtyre zhvillimeve, në mbledhjen...

Kisha Ortodokse Serbe është ISIS-i i Ballkanit

Nga Mevi Rafuna Rrugët dje ishin bllokuar për të pritur pelegrinazhin serbë në betejën e tyre të humbur. Siguria ishte në maksimum, për t’i dhënë hapsirë popave sllavë të promovojnë manitë...

Sekretet e Julian Dedës, ka qenë futbollist i federuar te skuadra gjermane

Pakush e dinte që aktori i humorit, Julian Deda ka qenë i federuar në një skuadër futbolli në Gjermani. Këtë gjë 37-vjeçari e ka zbuluar në një intervistë për...

Neziri: Lojtarët e Vllaznisë mendjen të merrnin miliona dhe të bënin spiunin sa në...

Vllaznia ka rënë një kategori më poshtë dhe në Shkodër akoma nuk u ka dalë “e keqja”. Në një qytet ku futbollin e kanë fe është një gjë normale...

Doda: Ikën 1 shqiptar, vijnë 2 sirianë, në fund do quhemi shqiptarianë!

ajmi për ardhjen e 600 000 refugjatëve sirianë në Shqipëri ka ngjallur diskutime të shumta. Shqiptarët thonë se vendi ynë, prej të cilit po ikin çdo ditë nuk ka...

Beqiri: Vllaznia emër i madh prandaj e lakmojnë shumë trajnerë

Vllaznia duhet të shpejtojë për nisjen e punës për sezonin e ri dhe natyrisht që nuk duhet mbajtur shumë mendja tek çështja e privatizimit. I këtij mendimi është ish- futbollisti...

Ish-trajneri i Vllaznisë nuk përmbahet: Ram….

Armando Cungu i ftuar “Radio Shkodra” ka komentuar ndeshjen Portugali-Spanjë dhe në të njëjtën kohë ka folur për mbrojtësin Sergio Ramos, duke thënë se mbrojtësi është një lojtar shumë i...

Braçe: Botërorin e fiton Partizani me arbitër Armand Dukën

Deputeti socialist Erion Braçe, ka ironizuar sërish drejtuesin e FSHF-së, Armand Duka. I ftuar në emisionin sportiv ‘Magjia 21’ në RTSH, Braçe ka thënë se çifti finalist në këtë botëror...

Përshum` mot Bajramin

Nga Gjergj Jozef Kola 1 Sapo kisha nisë shkollën fillore kur e mora vesht se Bajram do me thane: Festë. Në vitet 70 familja jone ishte ndër të parat familje katolike shkodrane...

Te fundit

ME FOTO: Preket godina historike në Shkodër, ndërhyjnë në projekt, vendosin 3 kate! Kush...

Një denoncim është bërë lidhur me godinën e re të Absamblit Arkitektonik të qendrës historike në Shkodër. E gjithë zona është projektuar që të...

“JE VESH SI ME QENË DUKE RUAJTUR LOPËT”/ ARBANA OSMANI NUK IA PËRTON NDJEKËSES…

Krahas përgëzimeve, ajo që ka marrë vëmendjen ka qenë një komenti i një ndjekëseje, e cila e ka kritikuar Arbanën në lidhje me mënyrën...

“MË FTOI ARBANA”/ ERION BRAÇE PJESË E “BIG BROTHER VIP”? JA DEKLARATA E PLOTË

Erion Braçe ishte së fundmi i ftuar në “Top Albania Radio”, ku u pyet nëse do të bëhej pjesë e “Big Brother VIP”. Ai...