Kush nga këta 6 persona, ka të qeshurën false? Zbuloni çfarë tregon përgjigjia për...

Ka 19 lloje të buzëqeshjeve që ndahen në 2 kategori: Buzëqeshje të këndshme për shoqërinë të cilat kërkojnë më pak muskuj të fytyrës dhe buzëqeshje të vërteta të cilat...

Valencia dhe një histori shqiptare pak e njohur…

Nga Saimir Kadiu* Valencia ka edhe një histori shqiptare pak të njohur. Pasi u detyrua të emigronte për herë të dytë në jetën e saj, Donika Kastrioti (1428-1506), gruaja e heroit...

Vajza bën kapriço, sjellja e babait do ju habisë

Pas një dite të gjatë në shkollë, Juliet, 2 vjeç, vendosi të shtrihej në trotuar. Babai, i cili po shkarkon makinën, nuk dëshiron të fillojë të debatojë me vajzën e...

Koha për thonj të bukur edhe pa xhel! 4 këshillat e ekspertëve për të...

mund të jenë të shëmtuar dhe të çojnë në infeksione të dhimbshme. Çfarë duhet të bëjnë njerëzit për këto probleme? Për fat të mirë, ekzistojnë mjetet në shtëpi për të...

Shembin shtëpinë e vjetër të gjyshit, s’u besojnë syve çfarë gjejnë në arkë

Shembin shtëpinë e vjetër të gjyshit, por mbeten të shtangur nga ajo që gjejnë në arkë. Një familje në Elbasan ka shembur muret e një shtëpie të vjetër, por...

Edith Durham, rrëfimi i një historie të rrallë për mjekun popullor në Dukagjin

Kralica e malsorve”: Në mes të maleve të Dukagjinit një mjek popullor, autodidakt, pa asnjë shkollë, me mjete primitive kishte arritë me zavendësue kafkën e thyeme! Në librin e saj...

Videoja që po çmend serbët: Bukuroshja serbe vallëzon me muzikë popullore shqipe (VIDEO)

şte Benim Stilim” apo siç përkthehet në shqip “Ky është stili im” është një ndër emisionet më të ndjekura në Turqi “Ku, dhe si duhet të vishem unë e di...

A e keni menduar ndonjëherë sa kushton Shqipëria?! Banka Botërore zbulon shifrën

Shqipëria duke përfshirë njerëzit, pasuritë natyrore dhe prodhimin kombëtar është çmuar me 153, 6 miliardë dollarë prej Bankës Botërore në një vlerësim të fundit për pasuritë e kombeve, sipas të...

Shtatzënë, e papunë, gruaja nisi një biznes të vogël që sot vlen 1 miliardë

Shtatzënë dhe me burrin pa punë, Kendra Scott duhej të gjente një mënyrë për të bërë parà. Teksa rrinte shtrirë në shtëpinë e saj, në Austin, Teksas, duke pritur...

Tregimi që ju mëson si të ballafaqoheni me inatin e tjerëve

Fatkeqësisht çdo njëri nga ne do të ballafaqohet me njerëz të pasjellshëm, armiqësi dhe me inat! Dhe jo shumë njerëz dinë t’i përgjigjen si duhet këtyre gjërave negative. Por është...

Te fundit

“Edi Ramës duhet t’i priten duart …” / Anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së...

Anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Roland Bejko ka folur mbi situatën në Partinë Demokratike teksa edhe analizoi zgjedhjet e 25 prillit. Në një intervistë...

Temperaturat “plasin” termometrin, po vjen i nxehti afrikan, bëhuni gati

Fenomeni i ashtuquajtur “liqeni i ftohtë” i cili goditi javën e shkuar edhe vendin tonë, tanimë po i lë vendin të nxehtit afrikan që...

Horoskopi ditor, e diele date 25 korrik 2021

Dashi (21 Mars – 20 Prill): Do të jeni shumë më të hapur për idetë e reja dhe mendimin ndryshe. Fundja mos harroninse vetëm...