Sheshi i frymëzuar nga qilimat ndodhet në këtë zonë të bukur turistike shqiptare

Projekti i rrugës dhe sheshit ndihmon për të rigjallëruar një zonë që ishte rrethuar më parë nga struktura të paligjshme të ndërtuara gjatë rënies së komunizmit në Shqipëri.   “Projekti jo...

Pedonalja e Shkodrës: Shija e qytetit universal

Pedonalja shtrihet për rreth 800 m, e shtruar e gjitha me gurë dekorative. Pedonalja e Shkodrës është kthyer në një nga atraksionet turistike më të vlerësuara të vendit. Aty...

SHKODËR, MUZIKANTËT: TË PAAFTËT PO DËMTOJNË MUZIKËN

Sot është 21 qershori, Dita Botërore e Muzikës. Në oborrin e teatrit “Migjeni” në Shkodër. Muzikanti i njohur Markelian Kapedani në mesin e një grupi të ngushtë muzikantësh pasi shumë...

Nje film vizatimor per legjenden e Kishes se Laçit/ “Legjenda e vendit t`shenjt”

Në pjesën e dytë të “Rudina” nga Rudina Magjistari në “Tv Klan” ishin të ftuar regjisorja dhe skenaristja Eliona Thomaraj dhe piktor animatori Bledar Gërcaliu për të folur mbi...

Shpallen fituesit e konkursit fotografik mbi potencialet e Shqipërisë së kaltër

Në konkursin fotografik mbi potencialet e Shqipërisë së Kaltër që u zhvillua nga 14 maj deri 15 qershor 2021 morën pjesë 62 fotografë profesionistë dhe amatorë, shkruan KultPlus. Juria e...

NGA ZEF ÇUNI – Kisha e Shënkollit në rrugën “Canej” dhe Kafja e Madhe...

Po i postoj këto foto pas një debati në FB ku disa janë entuziastë për ndertimin e kompanjelit ndërsa të tjerë kanë vërejtje. Për mua të dyja palët kanë...

Dekorata nga Presidenti Mattarella: Puna dhe vlerat e Altin Prengës urë lidhëse e fortë...

Puna dhe vetëm puna ka sjellë suksesin e Mrizit të Zanave dhe të familjes Prenga, që të gjithë i njohim e krenohemi, ku çdokush çon që të nderohet një...

Media arabe: Shqipëria, “parajsa” ku mund të shkoni për pushime pa test Covid-i apo...

Të gjithë ata që duan të vizitojnë Britaninë e Madhe këtë verë do duhet që të vetëizolohen për 11 ditë. Vetëizolimi është vendosur si opsion përkundër karantinimit në një...

Në Shkodren e traditës, kulturës dhe historisë

Sa herë më kërkohet të shkruaj për Shkodrën në tastierë rëndojnë gishtat dhe përgjegjësia e përshkrimit të një qyteti të “papërshkrueshëm”. Qyteti i Shkodrës konsiderohet si nyjë me rëndësi gjeo-strategjike...

Zyliha Miloti, vitet e bukura të një aktoreje

Zyliha Miloti ” Mjeshtre e Madhe” ka ditëlindjen. Aktorja e njohur lindi më 11 janar 1946, në Shkodër. Mbaron shkollën e mesme “Jordan Misja” në vitin 1965 . Në...

Te fundit

NA ISHTE NJEHERE

Femijnia e kahershme e brezit tim, asht kujtimi ma i sinqerte qe zemres m'ka ngel, ndoshta sepse ishim gati njisoj t' varfen, i paperlyem edhe shpirti si...

Pa dëshirën e saj, këngëtarja serbe i nxjerr sekretin Kejvina Kthellës

Kejvina Kthella ka qenë këto ditë për pushime në Bodrum të Turqisë, që është përfshirë në një situatë shumë të vështirë.   Papritur vendi u përfshi...

Moderatorja e njohur shqiptare ka “fiksim” Edi Ramën dhe zbulon përse ajo do ta…

Lei Kraja ishte sot e ftuar në “Pushime On Top”, ku foli më shumë për planet e saj në karrierë, e jo vetëm.   Prezantuesja sportive...