Pensionistja: Dua dëfrim, burri veç punon. Ka ardhur koha të dal me shoqërinë e...

Pjesë e rubrikës “Shihemi në Gjyq” tek E Diela Shqiptare ka qenë Zenuni dhe Vjollca, një çift bashkëshortësh të cilët nuk jetojnë më bashkë dhe nuk i kanë marrëdhëniet...

Historia e trishtë! Nuk fliste me nënën e saj, pasi ajo jep shpirt vajza...

Thuhet se nënë nuk të bëhet askush në këtë botë dhe se vetëm nënë nuk blen dot, por kur i kemi ato nuk i vlerësojmë aq sa duhet dhe...

“Hiq dorë nga pija!” / Gruaja xheloze ka një kërkesë për bashkëshortin e saj

Marrëdhëniet në çift gjithmonë kanë ulje-ngritjet e tyre, pasi ndikojnë shumë faktorë siç është dashuria, por shpeshherë edhe xhelozia luan rolin e saj.   Programi “Dua të të bëj të lumtur”...

Punonte prej 35 vitesh në Postën e Tiranës, pasi u kurua nga kanceri 57-vjeçares...

E ftuar në emisionin “Historia ime” në Tv Klan ka qenë e ftuar Brikena Bregasi e cila rrëfen se tezja e saj është një nga postieret më të njohura...

E zhdukur prej 3 muajsh në Greqi, flet avokati i familjes së 19-vjeçares shqiptare:...

Vijon misteri i zh dukjes së 19-vjeçares shqiptare, Artemis Vassili në Greqi. Që prej 16 tetorit ajo nuk ka shfaqur asnjë shenjë jete dhe familja e saj është shumë e...

Fqinjët në konflikt prej vitesh për një rrugë kalimi, përfundojnë te “Shihemi në gjyq”

“Shihemi në Gjyq” nga “E Diela Shqiptare” në Tv Klan priti këtë herë dy fqinjë nga qyteti i Beratit, Krenarin dhe Fatbardhin, të cilët kanë grindje për një rrugë...

57 vjet nga fotoja e pare, sot fotografi shkodran Tonin Gega i boton edhe...

NGA KLODIAN ZHIVANI   Tonin Gega, fotoreporterin 74 vjeçar, çdo ditë e takon rrugëve të qytetit të Shkodrës me mikun e tij me të mire përkrah, aparatin fotografik.   57 vite me parë,...

‘Më ka ofenduar me një fjalor shumë banal’, mësuesja rreh nënën e fëmijës me...

Në oborrin e shkollës 9-vjeçare “Qemal Mici” në Durrës në datën 4 Qershor 2021 ka patur një përplasje fizike mes një prindi të një fëmije, Fjoralba Rusa, dhe mësueses...

Do prekeni/ “Kemi ardhur për të bërë vaksinën, e dëgjuam në televizor”, çifti i...

Ditën e sotme ka nisur në Shqipëri faza e parë e vaksinimit kundër koronavirusit, ku fillimisht do të vaksinohen mjekët dhe më pas efektivët e policisë. E para që mori...

Kanë 12 fëmijë, historia e rrallë e çiftit që jeton në Lezhë

Në emisionin “Vizioni i pasdites” së fundmi ishin të ftuar një familje italiane e cila prej 15 vitesh jetojnë në Lezhë prej 15 vitesh. Çifti Rafaele dhe Francesca Fiori...

Te fundit

Një tjetër këngëtar, njihuni me konkurrentin e rradhës në ‘Big Brother VIP'(Foto)

Kanë mbetur pak ditë nga fillimi i Big Brother Albania VIP dhe deri tani janë përfolur shumë emra që do i bashkohen shtëpisë më...

Shfrytëzojeni fundjavën për plazh, ja sa do të shkojnë temperaturat! Nga e marta nis…

Meterologu Hakil Osmani në një lidhje me skype për Fax News ka bërë parashikimin e motit për këtë fundjavë, dhe ditët e fundit të...

Për cilin nga këta 4 këngëtarë do paguanit 12 mijë euro për 1 dasmë?

Pagesa nëpër dasma është shumë motivuese për këngëtarët. Shumat që marrin ata janë të mëdha ma.rramendëse, që nuk mund t’i besoni edhe ju vetë. Por,...