Breshëri plumbash, ekzekutohet ish-futbollisti

Një ish-futbollist holandez është ekzekutuar në një atentat në Amsterdam. Mbrojtësi Kelvin Maynard, 32 vjeç, mbeti i vdekur kur dy persona me motor hapën zjarr mbi makinën e tij të...

Fitoi rreth 2 milionë euro në moshën 16-vjeç/ Sot vuan për bukën e gojës

Fituesja më e re e lotarisë në Britaninë e Madhe, në ditët e sotme është me xhepat bosh. Plot 18 vite pasi fitoi më shumë se 2 milionë euro,...

Paguhet 20 mijë euro në muaj/ Vendi i punës që askush nuk e dëshiron,...

Ju do të mendonit se nuk do të ishte e vështirë që doktorë nga e gjithë bota do të shprehnin gatishmërinë që të punojnë në një vend të bukur...

Breshëri sa një top tenisi, dëmtohen rreth 5 mijë makina

Stuhia katastrofike e breshërit ka goditur Australinë. Madhësia e breshërit është regjistruar se ka qënë sa ajo e një topi tenisi. Dëmet që ka shkaktuar ky breshër ka qënë...

Shkon ben vizite se kishte dhimbje mjeku ve duart ne koke kur shikon grafine

Një rast unik, i padëgjuar më pare në historinë e mjekësisë është ai i një pacienti 38-vjeçar, i cili prej kohësh kishte dhimbje kronike në shpinë dhe nuk e...

Bie ndjeshëm numri i të prekurve në Itali, të shëruarit trefishohen

Sipas të dhënave të fundit të dhëna nga Mbrojtja Civile në Itali, sot numri i të prekurve ka rënë ndjeshëm, 3 651 gjatë 24 orëve të fundit, ndërsa dje...

Suedia do paguajë me rrogë gjyshet që kujdesen për nipërit dhe mbesat

Gjyshet janë simbol i përkujdesit dhe dashurisë për të gjithë. Thuajse secili nga ne e kujtojmë gjyshen tonë me shumë dashuri, pikërisht për këtë arsye. Në shumë familje, gjyshet janë...

Epike nga Afrika! Doli më i miri i sfidës, lojtari shpërblehet me 5 GB...

Në Superligën e Afrikës së Jugut ndodh çudia e rradhës sa i përket shpërblimit ë lojtarit më të mirë të ndeshjes.     Gjithçka në fakt lidhet me sponsorin e ndeshjes apo...

Kthimi i Shën Sofisë në xhami, reagon BE: Turqia duhet të shqyrtojë vendimin

Këshilli i çështjeve të Jashtme të BE ditën e sotme ka reaguar për muzeun e Shën Sofisë që tashmë është kthyer në xhami. 27 ministrat e jashtëm të BE...

Del Ligji i ri, burrave mbi 40 vjeç u ndalohet lyerja e flokëve me...

Në njërën prej provincave të Turkmenistanit, Lepab, nëpunësit publik të gjinisë mashkullore do e kenë të ndaluar që të lyejnë me ngjyrë të zezë flokët e tyre. Po ashtu,...

Te fundit

Befason Viola Spiro, tregon emrin e futbollistit që do dilte në një darkë romantike:...

Në emisionin “Rudina” në Tv Klan, kanë qenë të ftuara 4 moderatore sporti, mjaft të talentuara dhe që ia kanë fituar zemrën publikut. Bëhet fjalë...

Në një lidhje me djalin e Jozefina Topallit? Cindy Marina pranon për herë të...

Një ndër katër moderatoret e sportit që kanë qenë të ftuara sot në emisionin “Rudina” ka qenë Cindy Marina e cila ka lënë SHBA...

Rritja e çmimit të bukës! E veshur firmato, Grida Duma sulmon Qeverinë

Deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma, ka sulmuar mazhorancën socialiste për mosmbajtjen e premtimeve. Përmes një videoje në rrjetet sociale, Duma ka pasqyruar disa deklarata...