Miting pa lejen e bashkisë në Shkodër, Rama sulmon sërish Voltana Ademin: Njësoj si...

Kryeministri Edi Rama ka sulmuar sërish kryebashkiaken e Shkodrës Voltana Ademi një ditë pas përplasjeve gjatë takimit elektoral të PS atje. Gjatë një takimi me banorët e Njësisë Administrative Nr.6...

Blendi Fevziu shkon në fund të botës dhe aty gjen shqiptar, por ajo çfarë...

Moderatori Blendi Fevziu ka shkuar me pushime në Karaibe, aty ku ka takuar një të ri shqiptar, i vetëshpallur Ambasador i Shqipërisë në Karaibe. Bëhet fjalë për Erjon Lulaj, i...

“Rama dhe Erdogan marrëveshje sekrete”, Ngjela: Memoriali turk të …

Avokati Spartak Ngjela ka reaguar ashpër pas vendosjes së memorialit përkujtimor në Parkun e Liqenit në Tiranë, në nder të personave që humbën jetën 3 vite më parë, gjatë...

Çfare po ndodh keshtu në trup krijohet magnet pas vaksinimit, Ministria e Shëndetësisë sqaron...

Qytetarët nga Kosova kanë filluar të shprehin një shqetësim aspak të zakonshëm pas marrjes së vaksinës për Covid-19. Ata po thonë se në trupin e tyre po krijohet magnet,...
video

“Më shumë demokratë ka jashtë PD” Jozefina Topalli prezanton kandidatët për deputetë në Lezhë

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli ka prezantuar sot kandidatët për deputetë në qarkun e Lezhës të partisë “Lëvizja për ndryshim” që ajo drejton. Sipas saj edhe në këtë listë janë kryesisht intelektualë...

E rëndë, 21 vjeçarja vdes një orë pas dasmës, pa hequr ende fustanin e...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një fshat egjiptian ku një 21 vjeçare ka ndërruar jetë në ditën e saj të dasmës. Mediat e huaja bëjnë me dije se...

Reshjet: Nënshkodra në rrezik, rritet niveli i Bunës dhe liqenit të Shkodrës

Për shkak të reshjeve të shumta të shiut që kanë rënë ditëve të fundit në vend, nën Shkodra tashmë është në rrezik. Gazetari Simon Shkreli raporton se niveli i Bunës...

Nuk iu bind urdhrit të policisë, ndalohet 25-vjeçari dhe i sekuestrohen mjete të rrezikshme

Një 25-vjeçar ka rënë në prangat e policisë, pasi i është gjetur në makinë një mjet i paligjshem dhe pa leje. Policia njofton se I ka bërë shenjë 25 vjecarit,...

Media italiane ngre në “qiell” kardiokirurgun shqiptar: Mijëra zemra janë në dorën e tij

Enkel Kallushi është kardiokirurg shqiptar, por që profesionin e tij prej vitesh e ushtron në Itali. Së fundmi mediat italiane i kanë dedikuar një artikull të gjatë mjekut të njohur,...

ZBULONI SE KUSH JANË SHTETET ME MË SHUMË FESTA ZYRTARE, JA KU RENDITET SHQIPËRIA

Mendoni se administrata publike në Shqipëri (sepse privati nuk lëshon pe kollaj) ka shumë ditë pushimi?! Epo, keni të drejtë nëse e krahasoni me vendet e botës si Sri...

Te fundit

Feston sot 58 vjetorin, kënga e Bujar Qamilit, lule e bukur në çdo stinë,...

Bujar Qamili një zë i magjishëm dhe një thesar i këngës shqiptare erdhi me një projekt të ri në bashkëpunim me këngëtarin e mirënjohur...

“Pse nuk ndihmon nanën në punët e shtëpisë”, vajzat shkodrane dalin kundër paragjykime për...

Futbolli është një ndër sportet që dominohet nga bota e djemve, por ka edhe shumë vajza që e kanë pasion. Më të fundit janë...

Skulptori që bën punime në torta: Kërkesa më e çuditshme kanë qenë organet gjenitale

Bledian Brahimllari është skulptori, i cili ndryshe nga të tjerët punon me çokollatë. Ai dizenjon torta ose me çokollatë bën punime të ndryshme si...