Thërrasin elektriçistin për të rregulluar furrën, brenda gjejnë surprizën e tmerrshme

Kishin telefonuar elektricistin për të rregulluar furrën e sobës, por as që e kishin menduar nga se ishte shkaktuar problemi. Ata u shokuan kur zbuluan se problemi ishte shkaktuar nga...

Nëse keni ende Nokia 3310, Kompania kërkon tia riktheni, ja sa ju shpërblen

Nëse keni ende një telefon “Nokia 3310” apo një playstation të vjetër në shtëpi mund të mërrni deri në 2 mijë euro, kështu që kontrolloni me kujdes bodrumin. I pashkatërrueshmi...

Njihuni me binjakët që lindën me 30 minuta diference, por në dekada të ndryshme

Ata janë binjakë, por kanë lindur në data dhe dekada të ndryshme. Duket e pabesueshme por kështu ka ndodhur për vëllezërit Joslyn dhe Jaxon Tello në Pendleton, Indiana. Ardhja në...

Shkoi të hiqte gurin në ve shka, 23-vjeçarja zbulon papritur që ishte shtatzënë

Një vajzë 23-vjeçare zbuloi se ishte shtatzënë vetëm dy orë para lindjes, pasi shkoi në spital të kurohej nga një gur në veshka.   Lizzie Quah, mësuese e baletit nga Bloomington,...

Pretendon se vjen nga viti 2300, ‘udhëtari i kohës’ tregon se çfarë e pret...

Një person, i cili pretendon se ka udhëtuar shumë larg në kohë, është kthyer nga e ardhmja për të na treguar ne të tjerëve se çfarë na pret. Kuptohet që...

Para 10 vitesh u bë e njohur për tetënjakët që lindi, ja si duken...

Nadia Suleiman ishte në faqet e të gjitha mediave në vitin 2009, kur ishte shtatzënë me tetë bebe. Ajo mbeti shtatzënë nëpërmjet metodave artificiale, dhe u akuzua se e bëri...

Çifti më i veçantë në botë/ Burri shtatzënë mbart foshnjen 8 muajshe në bark!

Një modele trans ka ndarë fotot e çuditshme teksa puth foshnjën 8 muajshe në barkun e burrit të saj. Danna Sultana, e cila ka lindur mashkull dhe identifikohet si femër,...

Në Fier ndodh çudia, cjapi bën qumësht (VIDEO)

Një dukuri e rrallë është konstatuar në Fier, ku është zbuluar një cjap që bën qumësht. Prej vitesh siguron të ardhura nga qumështi i dhive, por nuk e kishte menduar...

Detajet e fundit: Në qershor do të ndodhë fenomeni i rrallë në qiell

Në muajin qershor do të ndodhë një fenomen i rrallë në qiell! Duke filluar nga 5 qershori, do të kemi 3 eklipse në një muaj. Herën tjetër kjo do të...

Asnjë mjek nuk mund t’ia gjejë dot hallin kësaj gruaje, derisa dy burra i...

Për 10 vjet, mjekët nuk kanë arritur të diagnostikojnë sëm undjen e saj, por dy punëtorë zbulojnë misterin. Tregime si ky që do t’ju tregojmë janë shumë më të zakonshme...

Te fundit

Rritet numri i viktimave nga COVID-19 në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se mbrëmjen e sotme ka ndërruar jetë në spitalin Infektiv një paciente 85-vjeçare nga Tirana, e konfirmuar me COVID-19.   E...

Lëngu i bamjes kundër diabetit, kolesterolit dhe sëmundjeve të veshkave

Në mjekësinë popullore, lëngu i bamjes dhe vetë kjo perime konsiderohet jetësore kun dër një sërë sëm undjesh. Ky lëng është veçanërisht efikas në...

Koronavirusi i ndau për tre muaj! Momenti emocionues i takimit mes infermieres dhe të...

Një video emocionuese ka fiksuar momentin e takimit të një infermierie në Britaninë e Madhe me të bijat e mitura, të cilat kishte afro...