Apollo: Pesë arsye përse duhet të vizitosh Shqipërinë

Kompania me e madhe skandinave e udhëtimeve turistike, “Apollo” rendit pesë arsye përse duhet të vizitohet Shqipëria.   Histori emocionuese dhe zhvillim interesant Historia unike e Shqipërisë dhe fakti se vendi ka...

‘Jemi verbue shpirtnisht, na mungon dashunia’

Nga At Zef Pllumi “Hapni sytë e shikoni realitetin me sy, shihni se jemi vendi ma i mbrapambetun i Europës e konkurojmë edhe për botën. Pse?… Mjerisht duket se tash...

Sa Herë të Humbësh Besimin Tek Vetja Jote, Lexo Historinë e Këtij Plaku të...

Vetëbesimin mund ta humbni me kalimin e kohës nga përvojat negative të jetës. Sidoqoftë, gjithmonë duhet të përpiqeni ta rifitoni atë, të jeni në gjendje të jetoni më mirë në...

SPORTE EKSTREME NË “RANËN E HEDHUN”

Të gjithë të apasionuarit pas sporteve ekstreme, në "Ranën e Hedhun në Shëngjin u improvizua me mjete rrethanore rrëshqitjen prej 50 metrash. Adrenalina ishte në maksimum, ndërsa ky vend...

Alpet e Veriut dhe Riviera e Jonit s’janë të vetmet bukuri mahnitëse të Shqipërisë

Nga Nëntor Oseku Zona e Alpeve të Veriut apo Riviera e Jonit nuk janë të vetmet bukuri mahnitëse të Shqipërisë. Janë dhe disa zona që duhen të eksplorohen nga ne,...

ZEF DEDA, MALL E LOT PËR TANO BANUSHIN

Në një situatë shumë emocionale tregon mjaft mire se cfarë vlere kishte Tano Banushi jo vetëm për humorin por dhe për aktorët. Më tej Zef Deda me keqardhje kujton...

“Shihni se jemi vendi ma i mbrapambetun i Europës e konkurojmë edhe për botën”

Mbi librin Rrno vetem per me tregue, At Zef Pllumi Gjithë shoqëria shqiptare ka nevojë për këtë vepër. Kanë nevojë për të ata që e kanë jetuar atë kohë, e...

KËRKOHET FALJE PËR TANO BANUSHIN

7 gushti I vitit 1993, plot 25 vite më parë ndrroi jetë aktori I njohur I humorit Shkodran dhe jo vetëm, Tano Banushi . Në këtë ditë për herë...

KALAJA E SHKODRËS MË E PREFERUARA PËR TURISTËT VENDAS DHE TË HUAJ

Kalaja e Rozafës dhe historia e saj është një atraksion jo vetëm për qytetarët shkodanë apo shqiptarë por edhe për turistët që vijnë të vizitojnë Shkodrën.   Natyrisht që vizitorët kanë...

“M’jep pak farë kosi” apo “O goce, m’fal 1 minutë!”/ 19 shprehjet shqiptare që...

Kuptimi që kishin dikur dhe përse nuk janë më pjesë e fjalorit… Nëse një të riu sot, do ta uronim me fjalët “t’u bëftë gjak e dhjamë”, do kuptojë se...

LIDHU ME NE

69,237FansaPëlqeje

PUBLICITET

- PUBLICITET -

Te fundit

Kështjella e Skenderbeut në Krujë radhitet si një prej kalave më të mira...

E ndërtuar gjatë vitit 1190, në Krujë qytet ky që ishte bërë më pas kryeqyteti i shtetit të parë autonom shqiptar në mesjetë.Kalaja e...

Piktura me shqiponjë kuq e zi e vitit 1501 e kryqëzimit të Krishtit

Prej vitesh qarkullon në rrjetet sociale shqiptare një pikturë e Rilindjes Italiane me skenën e kryqëzimit të Krishtit e cila sot ndodhet në pinakotekën...

27 ton mish brazilian me salmonelë në Shqipëri

27 ton mish janë bllokuar sot gjatë një aksioni të AKU, pasi ka rezultuar me prezencë të salmonelës.   Konkretisht, trupat inspektuese e AKU-së në Durrës...