Vritet në pritë 22-vjeçari shqiptar në Itali

Një i ri shqiptar është vrarë me armë zjarri mbrëmjen e 9 Majit në Siena të Italisë. Sipas mediave vendase, ngjarja ndodhi në një rrugicë disa metra larg sheshit kryesor...

Ata janë çifti më gallatë në Instagram, dhe duhet t’i njihni me patjetër

Instagrami sot na jep hapësirën e duhur për të qenë sa më kreativ. Duke qenë se është rrjeti më i përdorur social, aty mund të gjejmë shumëllojshmëri njerëzish. Unë sot...

E tmerrshme/ Hidhen dhe therren qindra foshnja vajza, prindërit duan djem!

Qindra vajza të porsalindura janë gjetur të hedhura në grumbujt e plehrave gjatë vitit të kaluar, mes një preference kulturore për djemtë. Në Karaçi, qyteti më i populluar i Pakistanit,...

Dhunon trajnerin përse nuk futi në lojë djalin e tij

Nëse mendonit se ngjatje të tilla ndodhnin vetëm në Shqipëri, e keni gabim pasi një tjetër rast dhune vjen këtë herë nga Italia, ose më saktësisht në Arrezo. Një baba...

Skandali seksual në Vatikan

Shefi i financave të Vatikanit, kardinali George Pell, do të dalë para gjyqit nën akuzat për sulm seksual. Kardinali ka mohuar në vazhdimësi duke thëne se është i pafajshëm. Por,...

Shkon të presë pemë, gjen vdekjen 50 vjeçari shqiptar në Itali

Një 50 vjeçar humbi jetën aksidentalishtë në Itali. Ai kishte dalë në pyll për të prerë pemë dhe trungu e ka zënë poshtë. Viktima është 50-vjeçari Nikolin Gjeka, ndërsa...

E BUJSHME/ “Mafia SHQIPTARE kontrollon futbollin serb”, ja vëllezërit që dyshohen për gjithçka.

E përditshmja serbe “Kurir” ka botuar një shkrim në portalin e saj, ku akuzon shqiptarët për kontroll të futbollit serb. Sipas këtij portali, vëllezërit shqiptar me mbiemrin Osmani, janë në...

PËRPLASEN MAKINAT,PLAGOSET SHQIPTARI NË ITALI

Një aksident rrugor ka ndodhur pak para orës 16:00 të ditës së sotme në Perdone, Itali. Dy makina, një Golf dhe një Fiar Croma janë përplasur ‘kokë më kokë’, duke...

Vritet me pushkë 30-vjeçari shqiptar në Francë, fqinjët gjetën kufomën në oborr

Një 30-vjeçar shqiptar është vrarë me armë zjarri në Mulhouse të Francës. Ngjarja ka ndodhur të mërkurën rreth orës 17.45, por është raportuar tani nga mediat franceze. Janë fqinjët ata të...

Pas 5 ditësh që ikën nga Shqipëria drejt Amerikës, 12 vjeçari goditet për vdekje...

Një 12-vjeçar shqiptar u godit nga një kamion teksa ishte në biçikletë në rrugët e New Jersey-t dhe mbeti i vdekur. I ndjeri 12-vjeçar me emrin Elios Xhemollari është identifikuar...

LIDHU ME NE

66,464FansaPëlqeje

PUBLICITET

- PUBLICITET -

Te fundit

Mediat prestigjioze botërore pasqyrojnë golat e Xhakës dhe Shaqirit: “Paralizojnë Serbinë”

Edhe mediat prestigjioze botërore ju kanë kushtuar hapësirë dy golave spektakolarë të Xhakës dhe Shaqirit për kombëtaren e Zvicrës në Botërorin Rusi 2018. Gazeta britanike...

Lumi i Shalës, destinacioni i kësaj vere!

Nisemi plot energji për një aventure të re. Nga Shkodra për në Koman, hasim në një rrugë të amortizuar që shumë shpesh i step turistët...

Shqiponjat shqiptare ia ulin kokën Serbisë

Qesh mirë, kush qesh i fundit! U gëzuan shpejt me golin e Mitroviç, ndërsa menduan se gjithçka do të ishte e lehtë për djemtë e...