Mjekët e Shkodrës të lirë, edhe Gjykata e Apelit rrëzon akuzat e Prokurorisë

Mjekët e spitalit të Shkodrës të arrestuar dy javë më parë për shpërdorim detyre, kanë dalë një ditë më parë përpara Gjykatës së Apelit. Apeli ka konfirmuar vendimim e...

“Babalja” flet nga Kosova: Ja sa mijëra euro më ofruan që “të mbyllja gojën”

abalja” flet nga Kosova: Ja sa mijëra euro më ofruan që “të mbyllja gojën” (film) Albert Veliu, i njohur me emrin “Babale”, ndodhet ende në Kosovë, aty ku kërkoi azil...

STUDENTËT NË SHKODËR : “ARSIMOHEMI TË NDRYSHOJMË KËTË VEND”

Ky është qëllimi I këtij studenti që ka zgjedhur të studiojë degën e juridikut pranë universitetit Luigj Gurakuqi të qytetit të Shkodrës. Si ky mendojnë dhe studentë të tjerë për...

BASHKIA RIKONSTRUKTON SHKOLLAT EDHE NË ANË TË MALIT

Nga një godinë e degraduar, shkolla 9 vjecare “Veli Tela” në Muriqan të Anës së Malit është rikonstruktuar nga bashkia e Shkodrës. Kjo e fundit bëri të mundur rikonstruksionin dhe...

I JEPET LAMTUMIRA PROF. DR ILIR BERHANIT

Universiteti i Shkodrës dhe fusha akademike ka humbur një nga personalitetet e shquara të qytetit të Shkodrës. Pedagogu dhe njëherësh zv.rektori i Univeristetit “Luigj Gurakuqi”, Ilir Berhani, është ndarë...

SHQIPËRIA, ME SHPENZIMET MË TË ULËTA PËR ARGËTIMIN

Shqipëria ka mundësi të kufizuara të burimeve buxhetore në krahasim me vendet të tjera europiane, por kur vjen puna për mënyrën se si ndahen fondet, disa sektorë vuajnë pasojat...

NJË NË PESË FAMILJE SHQIPTARE BLEJNË ME LISTË

21% e familjeve shqiptare blejnë artikuj konsumi me listë në dyqane. Sipas anketës së Bankës së Shqipërisë për gjendjen financiare dhe huamarrjen e familjeve, blerja e mallrave me pagesë të...

DREJT SHËMBJES SHTËPIA SHEKULLORE

Shtepia karakteristike e Mlikajve, banese tipike lezhjane e ndertuar 1 shekull me pare, rrezikon te shembet. Lezha eshte nje qytet i mbushur me histori, por qe fatkeqesisht monumentet e...

FADIL HASA, BURRI QË I JEP UJË MIJËRA BANORËVE TË GOLEMIT NË SHKODËR

Nuk është i pasur por ka vendosur që ujin të gjithë fshatarëve të tij t’ja japë pa asnjë detyrim. Ky është Fadil Hasa, burri nga Golemi i cili i...

SHKODER,DISA SHKOLLA PROBLEME ME HIGJENEN

Shkollat në Shkodër në këtë fillim të sezonit të ri kanë patur probleme sa i përket kushteve higjeno-sanitare por Inspektoriati Shtetëror Shëndetësor nuk e ka parë të arsyeshme që...

LIDHU ME NE

71,472FansaPëlqeje

PUBLICITET

- PUBLICITET -

Te fundit

SHKODËR, MJEKË FALAS PËR FAMILJET E NGUJUARA

Organizata “Jo gjakmarrjes dhe Fjala e Krishtit” ka sjellë në Shkodër disa mjek të huaj për të bërë vizita falas për familjet ne nevojë...

Çudira shqiptare, kanabis brenda kovës me reçel qershie

Kur vjen puna te hashashi shqiptarët e vrasin mendjen maksimalisht. Kemi dëgjuar për vende që nuk na kishte shkuar ndonjëherë në mendje se do...

4 MJETE PËRPLASEN ME NJËRA-TJETRËN NË RRUGËN SHKODËR-HANI I HOTIT

Kater mjete jane perplasur me njera-tjetren. Ngjarja ka ndodhur ne rrugen Shkoder-Hani Hotit.   Nje person ka prere rrugen ne kembe dhe ne kete menyre mjeti...