VETINGU SHKARKON PROKUROREN E SHKODRËS: NUK JUSTIFIKON PASURINË

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit (Vettingu) ka përjashtuar nga sistemi i drejtësisë prokuroren e parë. Ajo është Prokurorja e Apelit në Shkodër, Besa Nikëhasani, pasi nuk justifikonte pasurinë. Besa Nikëhasani sipas...

Kërcënimi ndaj Ramës/ Tahiri shfaqet i nervozuar në ‘Opinion’

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, të enjten në darkë, gjatë një lidhje live për emisionin Opinion, është shprehur me tone të nxehta ndaj pyetjeve të drejtuara nga të ftuarit...

Tahiri shpërthen në ‘Opinion’: Bij nënash vuajnë nga qeverisja e bij kur**sh

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, të enjten në darkë, në një hyrje live në emisionin ‘Opinion’, është shprehur se prej gjashtë muajsh po i bëhet gjyqi politik, ndërsa ka...

DEPUTETI I PD BARDH SPAHIA APEL SHKODRANEVE:TE MBESHTESIM KUKESIANET E ARRESTUAR

Te dashur miq, qytetare te Shkodres. Neser paradite ne Shkoder tek Gjykata e Apelit (afer Bixhistenit) zhvillohet gjyqi ndaj 11 te arrestuarve per protesten e Kukesit. Nderi dhe tradita e...

Përplas për vdekje të moshuarin dhe largohet

Një 75-vjeçar ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti të regjistruar në qytetin e Pogradecit. Sipas policisë i moshuari me inicialet J.S. është përplasur nga një automjet, i...

Mogherini shkon në këmbë në Kryeministri, kuksianët i bëjnë surprizën e hidhur (FOTO)

Teksa shefja e diplomacisë së BE, Federica Mogherini preferoi të bënte në këmbë rrugën nga Presidenca drejt Kryeministrisë, ajo është përballuar me disa të rinj që mbanin pankarta në...

Reagon PD: Ja pse Rama e anuloi vizitën në Shkodër, gazetarët e Vlorës u...

Partia Demokratike ka deklaruar të shtunën se kryeministri Edi Rama e anuloi vizitën e planifikuar dhe të njoftuar në Shkodër, pasi u fsheh si një frikacak nga protesta që...

Edi Rama anuloi vizitën në Shkodër nga frika e protestuesve? Kryeministria: Shpikje e PD-së

Deputeti i Partisë Demokratike, Bardh Spahia, të shtunën paradite, deklaroi se kryeministri Edi Rama ka anuluar vizitën në Shkodër nga frika e protestuesve. Por kësaj deklarate i është përgjigjur zyrtarisht...

PROTESTA NË SHKODËR, QYTETARËT-RAMËS: LARGOHU SA NUK ËSHTË VONË

Deputete dhe perfaqesues te Partise Demokratike, si dhe qytetare shkodrane po protestojne sot ne qender te qytetit verior kunder qeverise Rama. Protesta u paralajmerua qe nga dita e djeshme nga...

Shifrat/ Sa TVSH do të paguajë biznesi i vogël?

“Deklaratat publike të zyrtareve tatimore në këto ditë të debatit të nxehtë për çështjen e TVSH-se tek biznesi i vogël, kanë vënë theksin se futja në skemën e TVSH-së...

LIDHU ME NE

64,381FansaPëlqeje

PUBLICITET

- PUBLICITET -

Te fundit

Mbledhja e intelektualëve shkodranë, propozimet e Migjenit dhe Luarasit

Më vjen keq që deri sot e kësaj dite nuk kam shkruar për njohjen time të çmueshme me të paharrueshmin Profesor Skënder Luarasin. Koha,...

Historia e deputetit shkodran, amaneti i Riza Danit: Më varrosni pranë vajzës, me shpresë...

Nga Kujtim Dani* Riza Dani pat lindur në Shkodër në një familje patriotike. Mbasi mbaroi shkollën “Ruzhdien” në qytet, vazhdoi studimet në Universitetin e Stambollit....

Historia e Afërditës, prostitutës shkodrane, që u vra nga babai i saj për… Ja...

Një ditë më parë, i burgosuri B.F. , ndërroi jetë në QSUT për shkaqe natyrale. Po kush ishte B.F., historia e të cilit tronditi...