Trashëgimia komuniste që vazhdon na përndjek si traumë historike

Nga Dom Gjergj Meta Mondi është mësues historie me profesion. Ka mbaruar shkollën e lartë në vitet e fundit të komunizmit. Punon drejtor në një bashki jo shumë të madhe....

Me sy të skuqur nga gazi lotsjellës, gazetari mallkon Ramën: Këtë helm që thitha...

Gazetari Elio Laze ka publikuar një foto, ku tregon gjendjen e tij pas raportimit të protestës së djeshme e cila zgjati tre orë para parlamentit. Mes tensionit dhe përplasjeve ndaj...

Shkrimtarja shkodrane kritika Bashës: Jeton mbi re, s’na duhesh me na thanë ”bravo”, lësho...

Shkrimtarja shkodrane Arjola Zadrima ka lëshuar disa kritika në drejtim të kreut të PD, Lulzim Basha, i cili dy ditë më parë zhvilloi edhe takime me strukturat në qytetin...

Nuk përmbahet Kreshnik Spahiu, nxjerr pamjet e votimeve: Palaçot e PD duke fotografuar votën...

Fotografimi apo filmimi i votës për ta shfaqur më pas tek persona të tjerë është një dukuri që ka ndodhur ndër vite në Shqipëri. Edhe në zgjedhjet për kryetarin e...

A do ta dekretojë Ilir Meta, Ramën si kryeministër? Këshilltari i presidentit jep përgjigjen...

Këshilltari ligjor i presidentit, Bledar Dervishaj i është përgjigjur pyetjes së moderatores Sidorela Gjoni nëse presidenti do të bëhej pengesë për dekretimin e Ramës dhe të ministrave. “Këto janë pikëpyetje...

Prof. Arshi Pipa shqiptarët e Amerikës dhe pseudolibrat e zhurmëshëm rreth tyre

Prof. Arshi Pipa (1920-1997), shqiptarët e Amerikës dhe pseudolibrat e zhurmëshëm rreth tyre Nga Klajd Kapinova Kohët e fundit kam parë një libër voluminoz, Shqiptarët e Amerikës, të botuar në New...

PASI U BË DREJTORE E SOROSIT, ILVA TARE TREGON SE KUSH DO TË JETË...

Përveçse moderatore e emisionit “Tonight”, Ilva Tare është edhe drejtuese e bordit të organizatës SOROS. Prej disa kohësh gazetarja ka qenë anëtare e bordit, por së fundmi mori drejtimin...

Ndjejnë mëshirë për femrat beqare, ndërsa të martuarit po bëjnë namin

Nga Anisa Bega Kjo temë vazhdon edhe diskutohet në vende të ndryshme të botës, por ndalesën e kemi në vendin tonë, në Shqipëri. Femrat beqare, ende janë një shqetësim shoqëror...

Pensionistët do paguajnë taksë prone, qeveria s’pret të paguash, të fut duart në xhep

Nga Blendi Salaj Duke filluar nga 1 Prilli edhe familjet e pensionistëve në Tiranë do paguajnë taksën e pronës. Kjo do u kushtojë deri në 10,000 lekë të reja në...

Alfred Cako bën paralajmërimin e bujshëm për shqiptarët: Ruani sa më shumë ushqime pasi…

Konspiracionisti Alfred Cako ka dhënë një paralajmërim të frikshëm. Ai bëri thirrjen e tij që njerëzimi duhet të bëhet gati për shkatërrim. Thirrja e Cakos: “Siguroni disa ushqime, se bota është...

Te fundit

Befason Viola Spiro, tregon emrin e futbollistit që do dilte në një darkë romantike:...

Në emisionin “Rudina” në Tv Klan, kanë qenë të ftuara 4 moderatore sporti, mjaft të talentuara dhe që ia kanë fituar zemrën publikut. Bëhet fjalë...

Në një lidhje me djalin e Jozefina Topallit? Cindy Marina pranon për herë të...

Një ndër katër moderatoret e sportit që kanë qenë të ftuara sot në emisionin “Rudina” ka qenë Cindy Marina e cila ka lënë SHBA...

Rritja e çmimit të bukës! E veshur firmato, Grida Duma sulmon Qeverinë

Deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma, ka sulmuar mazhorancën socialiste për mosmbajtjen e premtimeve. Përmes një videoje në rrjetet sociale, Duma ka pasqyruar disa deklarata...