Një histori e ndaluar dashurie/ Djali i propozon për martesë vajzës, familjarët e saj...

Të dashurosh do të thotë të krijosh një lidhje të fortë ndjenjash dhe besimi, jo vetëm me personin e zemrës, por gjithashtu dhe me familjen e tij/saj. Një lidhje dashurie...

Propozimi për martesë në televizion, ja si përfundoi historia e dashurisë së ndaluar pas...

Mbrëmjen e djeshme programi “Dua të të bëj të lumtur” trajtoi historinë e ndaluar të dashurisë midis Stiljanos dhe Ersoneldës. Ata ishin njohur që në fëmijëri me njëri- tjetrin...

U njohen ne rrjete sociale, ai e fton ne emision ne takim e tyre...

Ne puntatën e radhës ne emisioni "Dua të të bej të lumtur" është prezantuar një histori jo pak e veçante. Protagoniste ishin Arjani i cili kishte ftuar Elmen e...

Rama rrëfen marrëdhënien me prindërit: Aneta Kristaqi nuk dilte me mua se kisha këmbët...

Edi Rama ka zbuluar marrëdhënien me prindërit e tij. Teksa rrëfente në “E diell” lidhjen e ngushtë me gjyshen, tregoi se babai nuk donte të dilte me të kur...

U pa për herë të fundit në mitingun e Bashës, flet nëna e 50-...

Kuzhinieri VIP i Selenicës i zhdukur prej 9 ditësh. Arjan Shabanaj 50 vjecari nga Selenica e Vlorës, me diplomë ekselentë në kuzhinë rezulton i humbur që prej datës 21...

FOTO – Marin Zefi në kërkim të djalit që u zhduk me nënën nga...

Ka kaluar më shumë se një vit, që kur i është drejtuar emisionit ’Pa gjurmë’ në Report TV në kërkim të djalit 9-vjeçar. Babai Marin Zefi udhëtoi nga Amerika...

Vajza hebreje kthehet pas 74 vitesh në Shkodër të takojë familjen që e shpëtoi

Në fillim të verës së vitit 1943, Shalom Adishe e kishte ndarë mendjen: braktisi Prishtinën e pushtuar nga nazistët dhe u nis drejt Shqipërisë. Bashku me gruan, Ninën dhe vajzën...

Pas konfliktit me nusen e braktis nënën në azil. Mbas 8 vitesh nëna kërkon...

Një histori e trishtë azili. Nëna ribashkohet me djalin, vite më pas Programi “Dua të të bëj të lumtur” i Arbana Osmanit, solli emocione të forta edhe në këtë nisje...

“Kishte kollë me gjak, e dija që s’do ja dilte”, gazetarja e Aldo Morning...

Në emisionin “Rudina” në Tv Klan është folur për humbjen e aktivistit dhe kryetarit të shoqatës rome “Distuni Albania” në Korçë, Arben Kosturi nga Covid-19. Për shumë vite ai...

Emocionuese/ U paralizua 20 vite më parë, Andi Lila bën me shtëpi të re...

Secili nga ne gjithmonë ka pasur në fëmijëri një idhull që e ka frymëzuar të cilit ka dashur t’i ngjajë, që të bëhet si ai ose ajo. Rrallë herë...

Te fundit

Shtëpia “mollë sherri”, vajza fut nënën në burg dhe më pas e mbyll në...

Emisioni “Stop” mbrëmjen e sotme ka publikuar historinë e Krisanthi Kore nga Gjirokastra. Krisanthi Kore, 76 vjeçe, denoncon se si është burgosur dhe dërguar në...

E tmerrshme/ Prokurori mbyll të moshuarën në psikiatri pa raport mjekësor, spitali: Nuk ka...

Mbrëmjen e sotme në emisionin “Stop” është publikuar historia e Krisanthi Kores, e cila denoncon se është dhunuar nga policia, është futur në burg...

Çfarë…? “The Simpsons” parashikuan edhe satelitin shqiptar në hapësirë? Videoja bëhet virale

“The Simpsons” është një nga serialet më argëtues për të gjitha moshat, i njohur sa për batutat komike, aq edhe për parashikimet për ngjarje...