AUTOBUSI PËRPLASET ME KARROTRECIN ,6 TË PLAGOSUR

Me datë 20.04.2018,rreth orës 17:20, është marrë njoftim se në aksin rrugor Milot – Rrëshen , ka ndodhur një aksident automobilistik. Menjëherë në vendngjarje kanë mbërritur shërbimet policore që kanë...

Shkodër/Të shtëna me armë zjarri mes dy kushërinjve, policia zbardh konfliktin

Të shtëna me armë në fshatin Drisht të Postribës. Rreth orës 22:00 është raportuar se në fshatin Drisht janë dëgjuar të shtëna me armë. Menjëherë në vendngjarje kanë mbërritur forcat...

RRAHËN 40 VJEÇARIN, PRANGOSEN DY PERSONA

Dy të rinj nga fshati Goriçan në Urën Vajgurore janë arrestuar nga policia për dhunimin e një shtetasi. Uniformat blu kanë arrestuar në flagrancë shtetasit T.A. 30 vjeç dhe S.A....

E dhunon ish-gruaja disa vite më e re, 37-vjeçari kërkon NDIHMË nga…

Ndërsa rastet e grave të cilat dhunohen nga burrat, fatkeqësisht nuk janë të rralla, nuk mungojnë edhe rastet e kundërta, kur burrat dhunohen nga gratë, e për pasojë kërkojnë...

Dëshmia e shitëses së argjendarisë ku u grabit 2 KG FLORI: Mos më vrisni...

Detaje të reja janë publikuar pas grabitjes së një argjendarie në bulevardin kryesor të qytetit të Durrësit. Shitësja e dyqanit, e cila ndodhej e vetme në momentin e ngjarjes,...

VRASJA E SHQIPTARIT NË KOLUMBI/ Hoxha zbulon DETAJET: Lagji merrej me trafikimin e klandestinëve...

Amerika Latine është rikthyer serish ne vëmendje pasi nje tjetër shtetas shqiptar ka mbetur i vrare ne nje atentat tipik mafioz, pak dite me pare ne kryeqytetin e Kolumbisë,...

TË DEHUR DHE ME SHPEJTËSI, POLICIA PEZULLON 153 PATENTA

Vetëm gjatë javës së kaluar policia rrugore e Lezhës ka pezulluar 153 leje drejtimi, ndërsa janë proceduar penalisht edhe 7 drejtues mjetesh. Kontrollet kanë konsistuar për pije alkoolike, për shpejtësi,...

“E kam parë si vajzën time”/ Përdhunoi të miturën dhe e la shtatëzënë. Si...

Analiza e ADN-së së foshnjës së 15- vjeçares në fshatin Velçan të Pogradecit nxori se pretendimi i të miturës se i ati i fëmijës ishte fqinji i saj 55-vjeçar,...

Aksident Shkodër-Hani Hotit

Raportohet per nje aksident automobilistik ne aksin Shkoder-Hani i Hotit tek Ura e Vrakes. Sipas informacioneve te para, nje makine ka dale nga rruga. Fatmiresisht nuk raportohet per te lenduar vetem...

Tragjike / Ish-politikania shqiptare kryen vetëvrasje në shtëpinë e saj..

Ish kandidatja për asamblenë në Gjilan nga radhët e AAK ka kryer vetëvrasje në shtëpinë e saj në qytetin e Gjilanit në Kosovë. Xhylie Hajdari ka qenë kandidate për asamblenë...

LIDHU ME NE

64,381FansaPëlqeje

PUBLICITET

- PUBLICITET -

Te fundit

Mbledhja e intelektualëve shkodranë, propozimet e Migjenit dhe Luarasit

Më vjen keq që deri sot e kësaj dite nuk kam shkruar për njohjen time të çmueshme me të paharrueshmin Profesor Skënder Luarasin. Koha,...

Historia e deputetit shkodran, amaneti i Riza Danit: Më varrosni pranë vajzës, me shpresë...

Nga Kujtim Dani* Riza Dani pat lindur në Shkodër në një familje patriotike. Mbasi mbaroi shkollën “Ruzhdien” në qytet, vazhdoi studimet në Universitetin e Stambollit....

Historia e Afërditës, prostitutës shkodrane, që u vra nga babai i saj për… Ja...

Një ditë më parë, i burgosuri B.F. , ndërroi jetë në QSUT për shkaqe natyrale. Po kush ishte B.F., historia e të cilit tronditi...