Udhëtoi 24 orë me aeroplan që ta befasojë nënën për ditëlindje

Marton Robson ka fluturuar me aeroplan nga Australia për në Angli, që të festonte ditëlindjen e nënës Tina. Kjo e fundit që mbushi 60 vjet, nuk kishte idenë së asaj...

Sheh një nuse me vello, mendon që është princesha në librin që ka në...

Shumica i vajzave të vogla ëndërrojnë princeshat e Disneyland, e vajza e vogël në fotografitë e mëposhtme beson se e ka takuar një të tillë. Një ditë kur ajo doli...

Ky shtet jep 5 mijë euro për t’u martuar me vajzat e tyre

Prej disa vitesh, qeveria e Islandës po ofron të ardhura mujore në masën e 5 mijë eurove, për të gjithë ata meshkuj që vendosin të martohen me femrat që...

Jo mjekët, këto janë profesionet për të cilat Gjermania kërkon punëtorë

Gjermania ka nevojë të theksuar për punëtorë. Qytetet që janë duke vuajtur më shumë mungesën e punëtorëve janë Berlini, Hamburgu dhe Mynihu. Në këto vende pagat për shitësit nisin, që...

Viti 2019 do të jetë një test për gjithë botën…

Dorëheqja e sekretarit amerikan të Mbrojtjes James Mattis është jo vetëm një shkëputje radikale nga veprimet e presidentit që ai ka shërbyer, por një parandjenjë për të ardhmen, një...

Ka diçka ku Shqipëria ia kalon Gjermanisë

Gjermania mbetet pas në aspektin e rrjetit të telefonave celularë. Sipas një studimi të kompanisë konsulente Aachen P3, i realizuar për llogari të grupit parlamentar të ekologjistëve, Gjermania në këtë...

Status ne rrjete sociale kunder Krishtlindjes, Shqiptari dëbohet nga Italia

Një 33-vjeçar shqiptar në Itali është dëbuar nga autoritetet italiane për shkak se dyshohej si person me prirje radiale. Shaban Caca, i cili prej 14 vitesh jetonte në Padova,...

Një shtet i çmendur pas lotarisë që të bën milioner brenda natës

Çdo vit, në vigjiljen e Vitit të Ri, mijëra njerëz në Stamboll vërshojnë për të provuar fatin e tyre me lotarinë e famshme “Nimet Abla”, të joshur nga premtimi...

E rrallë/ Vajza punon gjatë Krishtlindjes,babai merr avionin dhe rri me të

Krishtlindja është një festë që festohet me familjen, rasti për tu takuar me të afërmin dhe për të qëndruar së bashku. Por për Pierce Vaughna, stjuardese amerikane, këto Krishtlindje nuk...

5800 Dollarë për çiftet që lindin fëmijë

Ulja e numrit të lindjeve dhe plakja e popullsisë po nxit autoritetet që të ndërmarrin nisma stimuluese financiare. Fjala është për Japoninë, ku numri i popullsisë në qytetin Nagi...

Te fundit

Me këtë foto të 10 viteve më parë krah Gent Zenelaj dhe Jul Dedës,...

Aktori i njohur i humorit, Ermal Mamaqi është kthyer pas në kohë duke publikuar një foto krah kolegëve dhe miqve të tij, Julian Deda...

Nga deputet në milioner! Pas Lori Kafe, zbulohet biznesi i dytë i Ben Blushit...

Kush mendoi se Ben Blushi me largimin e tij nga politika, pas dështimit me LIBRA-n, do të dështonte edhe në biznes, ka menduar gabim....

“Nuk i shtoj dot asnjë fjalë, nuk i heq dot asnjë presje”, Artan Hoxha...

Gazetari investigativ Artan Hoxha tregohet gjithmonë i kujdesshëm ndaj detajeve dhe nuk mund të anashkalonte sot pa uruar Kosovën në ditën e saj të...