Po ça burri je, o plak! O dak! O Njish! O...

Si t’ja dalim ne nënat t’u mësojmë bijve tanë që në këtë vend të “mallkuar” nuk ka rëndësi sedra, por fjala? Që burrnia nuk...

Vazhdon ‘gjenocidi’ kundër shqiponjave në Shqipëri

Shqipëria është bër një ferr i vërtetë për shqiponjat dhe skifterët si pasojë e çmendurisë shqiptare. Një shpend i rallë është kapur në Vlorë. Protagonistët...

E trishte/ “Mjekët po ikin nga Shqipëria”

Nga njëra anë vendoset një rekord për rajonin, pasi në QSUT janë realizuar 804 operacione kardiake gjatë vitit 2017 me mortalitet 0.6%, duke u...

Bashkia përforcon zërat: Vllaznia me president brenda majit

Kryetarja e Bashkisë, Voltana Ademi, deklaroi se Vllaznia do të bëhej me president brenda muajit maj. Një deklaratë e tillë është përforcuar edhe nga...

E pushtuam edhe Francën…

Shqiptarët kryesojnë listën e vendeve përsa i takon shtetasdve që kërkojnë azil në Francë. Madje Shqipëria lë pas shumë prej vendeve të Afrikës apo...

9 Janari qe nuk duhet harruar!

Te dashur miq, Ata qe e mbajne mend 9 Janarin 2004, besoj se e kujtojne tragjedine e 28 shkodraneve (te rinj dhe te reja), qe...

Rekord historik: Shqipëria, Afganistani dhe Afrika Perëndimore vendet kryesore të azilkërkuesve

Një rritje historike apo rekord historik, e konsiderojnë sot, të gjithë mediat franceze numrin e azilkërkuesve në Francë në vitin 2017. Janë gjithsej 100412 azilkërkues,...

RISI TURISTIKE NË VERI TË VENDIT, JA KU NDODHET KJO MREKULLI...

Qyteti i Pukës ka potencialin për t’u shndërruar në një magnet turistik veçanërisht për pushime dimërore. Fotot janë publikuar nga Artan Shkreli, këshilltar i Kryeministrit...

Provokon prifti malazez i kishës në Shkodër: Kosova, vend i shenjtë...

Pakica serbe dhe malazeze kane festuar Krishtlindjet ne kishen e Vrakes ne Shkoder. Prifti malazez i kishes ortodokse Radomir Nikçeviq kremtoi meshen e shenjte perpara...

A do ta ndryshoje 2018-ta, hyrjen e Shkodres ! (foto +...

Kritika me e madhe qe perceptohet per shkodren eshte hyrja e saj. Kryeqendra veriore , zemra e qyteterimit te shqiperise, me pasuri jo vetem...

Te fundit

Opaaa/ Demokrati vë me “shpatulla pas muri” Sali Berishën

Një prej demokratëve e ka vënë me “shpatulla pas muri” Sali Berishën, i cili tha se ndjesa e tij, nuk kishte asnjë vlerë pasi...

“Të hënksha nëna rrushin”, pediatrja e njohur shqiptare ka një thirrje për gjyshet: Nuk...

Nuk është e pazakontë që gjyshet, apo dadot, t’i puthin fëmijët në vende intime. Pedofili e cilësoi pediatrja Lira Gjika këtë gjest ndaj fëmijëve,...

Ky është hoteli i njohur ku u gjendën 4 turistët e pajetë në Kavajë....

Policia ka arritur të bëjë të mundur identifikimin e 4 turistëve rusë që humbën jetën mbrëmjen e sotme në një hotel në Qerret të...