Ata që kanë lindur mes viteve 1950-80 duhet ta lexojnë patjetër këtë

1.Kur bridhnim në biçikletë nuk mbanim kokore. 2.Pinim ujë nga tubi i çezmës, dhe jo nga shishja me ujë mineral. 3.Kalonim orë të tëra duke ndërtuar karroca me kuzhineta dhe fatlumët...

Fundi i botës/ Tjetër alarm, ja ç’do ndodhë…

Fundi i botës është afër, dhe jo për shkak të Luftës së 3 Botërore. Në vend të luftës, është “planeti i vdekjes” Nibiru ose Planeti X, si dhe një...

Të gjithë e paskemi përdorur gabim deodorantin dhe as që e paskemi ditur

Me siguri edhe ju, si edhe shumica e njerëzve, deodorantin e hidhni në mëngjes, pas dushit, apo para se të visheni. Epo me sa duket paskemi vepruar gabim. Sipas ekspertëve...

7 vjecari Shqiptarë që ngriti Belgjikën ne këmbë

Një 7 vjeçar Shqipëtar kamarrur pjesë në një audicion talent show në Belgjikë për të big boks , levizje dhye muzik përmes kordinimit të gojës dhe buzëve . Rrazar Berisha...

Do t’ju përlotë, e vërteta e trishtë që fshihet pas kësaj pikture të famshme

Në një fshat të vogël afër Nurembergut, jetonte një familje me 10 fëmijë. Për të siguruar ushqim e strehim për familjen, babai i tyre duhej të punonte pothuajse 18...

Biseda që çdo djalë duhet të bëjë me babanë e tij përpara se të...

Njëherë e një kohë në një fshat, ishte një baba tashmë në moshë të thyer. Ai nuk e kishte parë të birin prej disa vitesh dhe donte ta takonte...

Horoskopi/ E hënë 1 tetor, zbuloni surprizat për sot

Dashi -Do përballeni me një të papritur të cilën me zor do e zgjidhni. Në raportin dashuror mos jini negativ, pasi ky është një moment i rëndësishëm, për të rindezur...

Nuk ka justifikime, këto 10 gjëra nuk ia keni borxh askujt

Kur merren vendimet dhe zgjedhjet tuaja të jetës, nuk duhet të ndjeni nevojën të justifikoheni dhe t’ua shpjegoni njerëzve të tjerë.Vendimet dhe zgjedhjet që bëjmë na formojnë ne dhe...

Shkencëtarët zbulojnë ilaçin kundër HIV-it

HIV është një virus tepër vdekje prurës që prek sistemin imunitar. Edhe pse trajtimet mjekësore kanë ekzistuar kohë më parë, ende mungon një kurë për shërimin e sëmundjes. Së fundi...

Çfarë ndodh me sapunët e papërdorur në hotele? Do habiteni çfarë bën ky njeri

A keni menduar ndonjëherë se çfarë ndodh me sapunët që nuk janë përdorur në hotele? Është e zakonshme që këto pilula higjienike që ofrohen nga hotelet nuk kanë përfunduar konsumimin...

Te fundit

A e keni marrë patentë shoferin me meritë? Kush ka përparësi në këtë kryqëzim?

A mendoni se jeni shofer i mirë? Në mediat sociale po qarkullon një ilustrim i një kryqëzimi që ka bërë konfuzë shumëkënd, ngase gjykuar...

Ndjekje me makinë si në filma, shqiptari futet në kosh të plerave për tu...

Një nd jekje si në filma. Gazeta gjermane BILD shkruan se autoritetet policore gjermane dhe holandeze kishin organizuar një patrullim të përbashkët. Ata kërkuan të...

O ju njerez “Tregoni dashuri për gratë”. FjaIët e një mjeku që tronditën mbarë...

Sot është dita më e tr ishtë e jetës simeSi doktor, unë kam tr ajtuar aq shumë gra shtatzëna dhe çdo herë që jam...