A ekziston jeta pas vdekjes? Shkencëtarët japin përgjigjen përfundimtare

Shkenca mund të na ketë ‘bekuar’ me ilaçe, udhëtime ajrore dhe internet por ajo mund të jetë gjithashtu edhe bartëse e lajmeve të këqija. Një shkencëtar mendon se ne të...

Ja cilat janë momentet më të sikletshme që kalon një çift

Këto ngjarje i kanë ndodhur me siguri shumicës prej jush që keni një partner në jetën tuaj: Ka patur ditë në të cilat keni qenë të dy në humor. Jeni...

Horoskopi, e premte 5 Tetor 2018

Dashi Do të jeni shumë impulsiv dhe për këtë arsye shpesh ju cilësojnë si të paparashikueshëm. Megjithatë në këtë moment për të arritur një objektiv të caktuar profesional, do të...

Njeriu që ka udhëtuar në vitin 8973 kalon testin e së vërtetës: Nuk dua...

William Taylor tha se u dërgua nga qeveria britanike në një realitet të ardhshëm ku njeriu cyborg jeton përgjithmonë. Cyborg është një person imagjinar ose hipotetik aftësitë e të cilit...

Letra e një nëne për nusen e djalit: Kam disa këshilla për ty, duaje!

Përshëndetje e dashur.. E ke bezdi të të them e dashur? Pas të gjithave ti je gati për të hyrë në familjen tonë, do jesh pjesë e jona dhe...

Doni të jetoni për 100 vite? Hani më shumë nga ky ushqim ‘magjik’

Doni të jetoni për 100 vite? Edhe pse nuk është e garantuar, njerëzit jetëgjatë në gjithë botën kanë disa tipare të përbashkëta kur vjen puna te rreziku më i ulët...

“A mund të nxjerr nga shtëpia mamanë dhe të dashurin e saj parazit?”

Marrëdhëniet nënë-vajzë nuk janë gjithnjë më të mirat. Një vajzë 26 vjeçe është tepër e shqetësuar për sjelljen e një mashkulli që ka hyrë në jetën e nënës së...

Strategji flirtimi, si të fitoni zemrën e personit që pëlqeni

Sfida më e madhe për çdo person mund të jetë joshja e një personi që kanë shumë përzemër. Por gjithmonë ka një zgjidhje për të pasur sukses mjafto që...

Keni rënë në dashuri?! Ja si ta zbuloni përmes shenjës së horoskopit

Dashuria është një ndenjë që shpesh është e vështirë për të kuptuar nëse jeni me të vërtet të dashuruar apo është një pëlqim i momentit. Për të gjithë ato...

E keni pyetur ndonjëherë veten, pse vajzat e bukura shëtisin vetëm?

Në jetë ndodh që ndonjëherë vetmia është zgjidhja më e mirë nëse akoma nuk keni gjetur personin për të cilin të jeni të bindur ose që nuk shfaq emocione. ...

Te fundit

Sërish lajm i mirë nga Infektivi, 23 pacientë shërohen nga koronavirusi

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, jep sërish lajm të mirë nga Spitali i Infektivit, ku po kurohen të infektuarit me koronavirusi.   Ministrja thekson se gjatë...

Qytetarët mund të bëjnë pazar nga ora 05:00 e mëngjesit deri në 14:40 të...

COVID-19 ka ‘paralizuar’ vendin, shqiptarët janë të izoluar në banesat e tyre, dhe janë të paktë ata që shkojnë në punë.   Dy ditë më parë,...

Jam e dashuruar kokë e këmbë’, Fifi tregon planet për dasmën: Do ta bëj...

Këngëtarja shumë e dashur për publikun, Fifi gjatë intervistës më të fundit me Ardit Gjebrean rrëfeu shumë detaje të pathëna nga jeta e saj...