Sporti në zi! Ndahet nga jeta futbollisti i njohur

Këtë të premte, bota e futbollit e në veçanti ajo e futbollit italian është në zi, me ish-mesfushorin që u rrit te klubi i Milan dhe që debutoi në futbollin profesionist në vitin 1961, Giovanni Lodetti, i cili u nda nga jeta, në moshën 81-vjeçare.

Me “djajtë” e Milanos, Lodetti ka bërë gjithsej 288 paraqitje, duke shënuar 26 gola përpara se të transferohej te Sampdoria në vitin 1970 ku qëndroi për katër sezone, përpara se të kalonte te ekipe të tjera të Italisë.

Foggia dhe Novara ishin dy skuadrat e tij të fundit, përpara se të tërhiqej nga futbolli në vitin 1978.

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

NJË TJETËR ATRAKSION, SË SHPEJTI ZIP LINE NË THETH

Një risi që i shtohet Alpeve të Shqipërisë është...

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...