Gruaja thotë se “vdes” tri herë në muaj dhe përshkruan se si është…

Një grua me një dëmtim traumatik të trurit thotë se pëson përvoja afër vdekjes rreth tre herë në muaj dhe ka njohur Jezu Krishtin dhe Walt Disney për shkak të saj.

Beverley Gilmour, 57, nga Birkenhead, Angli , thotë se mjekët e kanë diagnostikuar atë me “ndërgjegje të çrregulluar”, një term që zakonisht përdoret për t’iu referuar një personi që është në koma ose gjendje “të vdekur”.

Ajo tha se gjatë këtyre periudhave ajo ndjen se zemra e saj ndalon dhe trupi i saj fillon të mbyllet përpara se të ketë një përvojë jashtë trupit ku mund të ndjejë veten duke lënë trupin e saj.

Nga atje ai thotë se ka qenë në gjendje të ndërveprojë me shpirtrat e njerëzve të vdekur , duke përfshirë Walt Disney, dhe ai gjithashtu ka takuar Jezusin me sa duket.
Duke folur për MailOnline, Gilmour thotë se ajo ka një marrëdhënie “private” me Jezusin dhe është shpirtërore, por jo fetare.

“Ai po tregonte histori dhe kur e takova ishte një ndërtesë e mahnitshme dhe druri dukej i gjallë dhe i ruajtur mirë,” tha ajo për takimin e saj me Walt Disney.

“Kur kthehesha, bija përsëri në ekstazë dhe shkruaja historitë e tij dhe pikturoja gjithçka që më tregonte. Ai më tregoi këto personazhe dhe unë u bëra një nga personazhet e tij dhe jetoja një nga historitë e tij, ulesha dhe e dëgjoja dhe ai shfaqej me këta personazhe dhe më tregonte emrat e këtyre personazheve dhe personalitetet e tyre dhe çfarë bënin në jetën e tyre, nga erdhën dhe origjinën e tyre”.

Disa njerëz kanë raportuar se kanë parë pamje nga ana tjetër gjatë përvojave afër vdekjes , me njerëz që përshkruajnë me detaje të gjalla atë që panë.

Megjithatë, sipas kërkimeve shkencore nga Instituti i Teknologjisë në Kaliforni, shanset për jetë pas vdekjes janë pothuajse zero , gjë që është pak zhgënjyese nëse shpresonit të zgjidhnit mendjen e Walt Disney për ide të reja filmash.

Sa i përket J-Man , do të humbisni ta pyesni atë se çfarë do të thotë “H” në emrin e tij dhe të shihni se si dukej ai në të vërtetë.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

NJË TJETËR ATRAKSION, SË SHPEJTI ZIP LINE NË THETH

Një risi që i shtohet Alpeve të Shqipërisë është...

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...