HYRJELAJMESPORTZi ne futbollin shqiptar, ndahet nga jeta ne moshen 53 vjecare presidenti...

Zi ne futbollin shqiptar, ndahet nga jeta ne moshen 53 vjecare presidenti i njohur

Një lajm ka ardhur për komunitetin e sportit në Shqipëri, teksa në orët e vona të mërkurës është ndarë nga jeta në moshën 53-vjeçare presidenti i Elbasanit, Arben Laze.

Me president Lazen, Elbasani përjetoi edhe një gëzim të madh teksa në sezonin 2005-2006 ata festuan titullin e dytë në histori, teksa në krye të ekipit ishte trajner Ilir Daja.

Por, tashmë një pjesë e rëndësishme e historisë së verdhebluve nuk është më, megjithatë Laze gjithnjë do të kujtohet për kontributin e tij për Elbasanin si dhe për sportin në Shqipëri.

Top Channel

TE TJERA

spot_img