HYRJELAJMEBOTANdahet nga jeta në moshën 23-vjeçare futbollisti i njohur (emri + foto)

Ndahet nga jeta në moshën 23-vjeçare futbollisti i njohur (emri + foto)

Ka ndërruar jetë në moshën 23-vjeçare për shkaqe të panjohura, futbollisti brazilian i Ligës së Parë të futbollit në Japoni, Riuler Oliveira.

Ka qenë vetë klubi i rij, Shonan Bellmare, që nuk jep asnjë detaj për këtë ngjarje.

Riuler Olivera është pjesë e kësaj skuadre që në vitin 2020, pasi mbërriti në arqipelagun aziatik në vitin 2019, ku luajti në klube të ndryshme japoneze si JFC Miyazaki apo FC Osaka.

Në vendlindjen e tij, brazil, Oliveira është aktivizuar në radhët e Coritibas në vitin 2015, Athletico Paranaense në 2016 dhe Inter de Porto Alegre në 2018.

TE TJERA

spot_img