Ku është Xhevahir Sukaj?

Kohë merkatoje gjatë kësaj periudheje si në Shqipëri ashtu edhe në gjithë Botën. Por ajo që të bën përshtypje gjatë këtyre ditëve është mungesa e një emri në zhurmën e zakonshme të lëvizjes së futbollistëve.

Mbase për herë të parë pas 13 vitesh emri i tij nuk figuron askund. Bëhet fjalë për sulmuesin shkodran Xhevahir Sukaj. Gjithnjë ka qenë i preferuari i shumë skuadrave dhe në shumë vite ka patur oferta nga më të ndryshmet.

Ka provuar të luajë në Shqipëri por edhe në Azinë e largët ndërsa që pas përfundimit të sezonit të kaluar, nuk ka asnjë lajm rreth tij. Kontrata me Vllazninë i

ka përfunduar por ndërkohë ndonëse të gjitha skuadrat e Superligës kanë nevojë për sulmues, emri i shkodranit nuk figuron askund.

Burime pranë tij bëjnë të ditur se lojtari është duke parë mundësinë të luajë sërish në Iran dhe gjasat janë

të bashkohet përsëri me Sepahanin, ish- skuadrën e tij të mëparshme. Mund të jetë edhe kështu.

Të mos harrojmë se Sukaj ka ende për t’i dhënë futbollit.

Në tetor mbush 31 vjeç dhe të paktën edhe për 2-3 sezone do ta thotë fjalën e tij me golat që do të shënojë aty ku do të luajë.
© shkodrasport.com

Historia e trishtë e këngëtarit Gëzim Nika: Gjyshin ma pushkatuan serbët, gjyshen ma internuan. Ruajta fshehurazi eshtrat e djalit që vdiq

Këngëtari Gëzim Nika ka treguar historinë e dhimbshme të internimit të familjes. I ftuar në emisionin “S’e luan topi”, ai thotë se gjyshin ia...

Qumeshtor me miell. Receta origjinale qe duhet ta provoni me patjeter kete te diele

Qumeshtor. (Receta nga Elva)   Perberesit: 1- 1/2 kg qumesht 300 gr miell 300 gr sheqer 100 gr gjalp 4 kokrra veze ( mundesisht veze fshati)   Pergatitja: Ne nje tenxhere te madhe nxehim...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Dritat më të mahnitshme të Krishtlindjeve nëpër botë

Në Krishtlindje, qytetet ndriçojnë, kopshtet publike janë të ngjyrosura...