Vllaznia U-19 mund Tiranën brenda në fushën e saj. Kuqeblutë fitojnë 4-3

Sukseset e ekipit U-19 të Akademisë Vllaznia. Pas fitores së Kupës tre ditë më parë në Elbasan, sot ky ekip ka fituar edhe ndeshjen e rradhës në kampionat.

Skuadra e drejtuar nga trajneri Luan Zmijani ka fituar me rezultatin 4-3 ndaj Tiranës në ndeshjen e luajtur në kryeqytet.

Rezultati është zhbllokuar që në minutën e 6-të teksa mesfushori Emrah Fikaj ka dërguar topin në rrjetën e portës kundërshtare.

Por avantazhi nuk ka zgjatur shumë sepse Hekuri do të barazonte në ’10 për Tiranën.

Megjithatë kuqeblutë nuk hoqën dorë kollaj nga pretendimet e tyre për ta fituar këtë ndeshje dhe Ildi Gruda në ’18 do të shënonte dhe golin e dytë për ta.

Ndërkohëë në minutën e fundit të pjesës së parë Vllaznia do të shënonte edhe golin e tretë me anë të mesfushorit Eridon Qardaku duke bërë që pjesa e parë të mbyllej me rezultatin 3-1 në favor të kuqebluve të trajnerit Zmijani.

Ndërkohë në pjesën e dytë, në minutën e 70-të Fikaj do të shënonte dhe golin e katërt për ekipin e tij duke e bërë fitoren thuajse të sigurtë.

Në minutat shtesë Selenica ka shënuar edhe golin e dytë për ekipin e Tiranës, madje edhe nje te trete me ane te Dervishit ne ’93 por që nuk kane mjaftuar asgjë sepse shkodranët kanë fituar krejt ndeshjen me rezultatin 4-3.

© shkodrasport.com

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Stilisti shkodran që vesh Hamilton, Jozef Martini punon për firma të njohura

Në Shkodër ka hapur një show-room me punimet e...

Rudina Dembacaj na rrënqethi me dedikimin për të atin e ndjerë

Me datë 8 Korrik të vitit 2020, Rudina Dembacaj...

“Puna e palodhur jep rezultate!”/ DITA me fat për secilën shenjë të horoskopit gjatë muajit qershor

Pavarësisht nga parashikimet mujore, ka të paktën një ditë...

“Ka paguar për 1 foto me Nusretin sa 5 banesa”, Ardit Gjebrea i kthehet ‘keq’ ndjekësit

Moderatori i të dielës shqiptare, Ardit Gjebrea ka nisur...