Sulmi ndaj Ernest Gjokës, reagon Elvin Beqiri: E shohin Vllazninë si “mejhane”

Një ngjarje e rëndë ndodhi disa orë më parë në qytetin e Shkodrës. Trajneri Ernest Gjoka u sulmua me thikë nga një person i paidentifikuar.

Fatmirësisht Gjoka shpëtoi pa dëme, por kjo ngjarje ka prekur rëndë të gjithë njerëzit e sportit në Shqipëri.

Në lidhje me ngjarjen ka reaguar dhe ish-futbollisti i njohur shkodran, Elvin Beqiri.

Për Newsport.al, Beqiri tha se janë njerëz të caktuar që e shohin Vllazninë si “mejhane”.

Reagimi i Beqirit:

Për ngjarjen

Është një turp i madh. Më pjen keq për profesor Nestin.

Kjo që ndodhi është shumë e rëndë dhe duhet t’i jepet rëndësia e duhur.

Organet kompetente duhet të marrin masa patjetër që të mos ndodhin më këto gjëra të ulëta.

Është shumë e rëndë që këto ndodhin në djepin e futbollit.

Klubi duhet të reagojë fuqishëm dhe policia të veprojë sa më shpejt.

Presionet te Vllaznia

Presionet te Vllaznia ndodhin për shkak të njerëzve të dobët, që e shohin klubin si “mejhane” dhe që mund të bësh çdo gjë aty./Newsport/

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

NJË TJETËR ATRAKSION, SË SHPEJTI ZIP LINE NË THETH

Një risi që i shtohet Alpeve të Shqipërisë është...

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...