27 vite nga rënia e komunizmit, shikoni fytyrat e shqiptarëve në vitin 1991

Shqiptarët përkujtojnë sot 27-vjetorin e rrëzimit të bustit të diktatorit Enver Hoxha.

27 vite pluralizëm dhe njëkohësisht tranzicion, por shikoni mjerimin e shqiptarëve në vitin 1991.

Fotografi i njohur, Nikos Economopoulos sjell pamjet e rralla.

 

 

 

ALBANIA. Elbasan. 1991.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ALBANIA. Near Fieri. Emigrants from the North. 1991.

 

 

 

 

 

 

ALBANIA. 1991. Industry.
ALBANIA. 1991.

 

 

ALBANIA. 1991.

 

 

 

 

ALBANIA. 1991.

 

ALBANIA. 1991.

 

 

 

 

 

 

 

ALBANIA. 1991.

 

 

ALBANIA. 1991.

 

 

ALBANIA. 1991.

 

ALBANIA. 1991.

 

ALBANIA. 1991.

 

ALBANIA. 1991.

 

 

 

 

 

ALBANIA. 1991.

 

ALBANIA. 1991.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Prej disa ditësh pa dalë në publik, Rama: Kujdes me flamën gripale, se e hoqa vetë

Kryeministri, Edi Rama, e ka nisur javën duke publikuar...

Xhensilën e njoh dhe si…”, Monika Kryemadhi ka një koment për këngëtaren dhe Bes Kallakun

Monika Kryemadhi ishte një nga të ftuarat e drejtueses...

Olta dhe Tea αkuzοjnë prοduksionin: Luizin e mbajnë me hatër, ka mik në Top Channel

Olta Gixhari dhe deri-diku Tea Trifoni, në një komunikim...

Olta: “Pse vesh rroba fallcο, janë si karton.” Luizi: “S’jam i pasur moj zemër”

Aktorja Olta Gixhari ka lëshuar perlën e radhës, pasi...