27 vite nga rënia e komunizmit, shikoni fytyrat e shqiptarëve në vitin 1991

Shqiptarët përkujtojnë sot 27-vjetorin e rrëzimit të bustit të diktatorit Enver Hoxha.

27 vite pluralizëm dhe njëkohësisht tranzicion, por shikoni mjerimin e shqiptarëve në vitin 1991.

Fotografi i njohur, Nikos Economopoulos sjell pamjet e rralla.

 

 

 

ALBANIA. Elbasan. 1991.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ALBANIA. Near Fieri. Emigrants from the North. 1991.

 

 

 

 

 

 

ALBANIA. 1991. Industry.
ALBANIA. 1991.

 

 

ALBANIA. 1991.

 

 

 

 

ALBANIA. 1991.

 

ALBANIA. 1991.

 

 

 

 

 

 

 

ALBANIA. 1991.

 

 

ALBANIA. 1991.

 

 

ALBANIA. 1991.

 

ALBANIA. 1991.

 

ALBANIA. 1991.

 

ALBANIA. 1991.

 

 

 

 

 

ALBANIA. 1991.

 

ALBANIA. 1991.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...