“KUJTO PËR MOS ME HARRU” MBUSH SALLËN E TEATRIT “MIGJENIT”

Nga Nereida Vitoja

 

“Kujto për mos me harru” ishte koncerti që bëri bashkë 24 këngëtarë të muzikës popullore shkodrane për të kujtuar kompozitorët Hasan Preza dhe Paulin Pali. Me ide të “Nderit të Kombit” Bujar Qamili, ky concert mbushi sallën e teatrit “Migjeni” me qytetarë të cilët shijuan pafund atmosferën e krijuar.

 

Familjarët e kompozitorit Paulin Pali tregojnë emocionet që përjetuan në këtë concert.
Këngëtarët Myfarete Laze dhe Bashkim Alibali theksojnë se Shkodra ka më shumë nevojë për koncerte të tilla.

 

Biletat e këtij koncerti u shitën menjëherë për shkak të interesit të madh të qytetarëve shkodranë për të ndjekur këtë concert I cili solli një buqetë me këngët popullore shkodrane. Ndërkohë që duartokitjet në fund të koncertit zgjatën për disa minuta.

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Prinderit që i bërtasin cdo ditë fëmijëve. Ja pasojat negative që do kenë kur të rriten

Psikologet tregojne se nje nga gabimet qe bejn prinderit...

Pas dy shtatëzanive me binjake doja një bebe tjetër, u habita kur pash cfare me doli ne eko

Një nënë e cila tashmë kishte dy cifte binjakësh...

Autobuzi me 20 femije del nga rruga bie ne humnerë

Një autobus me nëntëmbëdhjetë gjimnazistë është ka dalë nga...

34 vjecarja kujdesej për të moshuarit i vjedh 75 mijë paund nga karta e bankës

Një femer e varur nga bixhozi dhe droga vodhi...