Merrini gjethet e rrushit dhe ruajini ne ngrirje te frigoriferit dhe pervec japrakut ju do te beni dhe dicka tjeter fantastike

I keni ngrënë japrakët e parë, apo dollmat siç quhen në disa zona, për sivjet?

Nëse jo, mos nguroni t’i përgatisni sa më parë, por përveç pjatës tradicionale e aq shumë të dashur për shqiptarët, gjethet e rrushit kanë vlera të pafundme ushqyese, të cilat nuk i dinim më parë.

Gjethet e rrushit kanë në përmbajtjen e tyre vitamina C, E, A, K dhe B6, hekur, fibra dietike, folat, kalcium, magnez, bakër dhe mangan.

Gjethet e rrushit, veçanërisht ato të rrushit të kuq, janë përdorur prej shekujsh dhe përdoren në mjekësinë bimore kun der dhi.m bjeve të ko.ck.ave.

Ato përdoren si çaj kundër diaresë, hepatitit, dhim bjeve të stomakut, reum.atizmën, dhi mbjet e kokës dhe etheve. Ju mund t’i thani vetë gjethet e rrushit duke i lënë ato në diell.

Gjethet e thara të rrushit mund të zihen në ujë dhe të pihen si çaj me mjaltë

Këndon “Mamicën” LIVE në emision, personazhi i njohur i showbi-it i bën të papriturën Bieta Sulos në mes të skenës

Luljeta është një nga karakteret më të spikatura të “Përputhen +40”. Ajo ka qenë së fundmi e ftuar në “Ftesë në 5” bashkë me...

Aksident i rëndë në Itali, çifti shqiptar në gjendje kritike për jetën

Një tjetër aksident i rëndë ku përfshihen shqiptarë kë ndodhur në Itali.   Një çift shqiptarësh ndodhen në gjendje kritike pas një aksidenti të frikshëm të...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Kjo është artistja e vetme shqiptare që kryeministri Rama ndjek në Instagram (FOTO)

Kryeministri Edi Rama është aktiv në të gjitha rrjetet...

Ndahet nga jeta nga semundja e rende vajza e shrimtarit te madh Shqiptar

Është ndarë nga jeta në moshën 71-vjeçare e bija...