Byrekë me mish. Receta e gjyshes

Byrekë me mish,

Për harxhin duhen
500 gr mish viçi I grirë
500 gr qepë
1 domate
2 lugë gjelle salcë
Kripë, piper i zi, 4 lugë vaj,

Për brumin e byrekut duhen
200 ml ujë,
450 gr miell për Peta
1 lugë uthull
2 lugë vaj

Zëmë brumin e byrekut, e ndajmë në 12 masa në formë topi dhe i lëmë për 1 orë
Pastaj copëtojmë qepët i skuqim bashkë me vajin për 10 min, hedhim mishin, kripën, piperin vazhdojmë skuqjen, pastaj hedhim domaten e grirë në rende, salcën dhe e ziejmë per 15-20 min,
Marim 1 masë të brumit e hollojm në formë pete e lyejmë me vaj ulliri me furçë gatimi , e ndajmë në dy pjesë, çdo gysëm e palosim në dy pjesë, e lyejm me pak vaj, në anë hedhim 1 lugë gjelle harxh dhe I palosim në trekëndësh, i vendosim në taven e lyer me pak vaj derisa të mbarojë proçesi, në fund rrahim 1 kokërr vezë me pak qumësht dhe i lyejmë sipër byrekët me këtë masë me furçë gatimi, i pjekim në furrë të lartë për rreth 20 min
Ju bëftë mirë☺

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

“Ti je dashnorja e Bled Manes”, moderatorja e njohur e Top Channel ‘shokon’ studion e Ed Manushit

Çdo javë, rubrika “Trotuar” në “E Diell”, Top Channel,...

Horoskopi javor, çfarë kanë parashikuar yjet për ju

Mërkuri do të ndërveprojë me Jupiterin, për të të...

‘Nuk më respektoi, as unë nuk…’! Efi flet për sherrin me Luizin: Kurse për Kiarën…

Efi ka dhënë sot një intervistë në “Shqipëria live”...

Flet nëna e Dafinës që u mbajt peng nga burri: U njohën me dashuri. I thoshte mos hap perdet dhe mos …

Detaje tronditëse zbulohen për opinionin publik nga rasti i...